| AddaRosee a întrebat:

Ceau,deci:
Cand stau cu iubitul ma saruta ma atinge pe diverse "locuri" bla bla am si eu o intrebare, de ce nu trece si el la "treaba" daca tot are pofte.Incepe si nu termina...Eu i-am spus ca e normal sa aiba nevoi si daca ii trebuie sunt langa el dar tot pare retinut waiting.Devine enervant...Are 17 ani el.
Pe mine nu prea ma intereseaza, daca facem sau nu dragoste ca tot aia mi-e dar daca el vrea nu am nimic impotriva, nu stiu ce sa zic ori vrea ori nu vrea.Nu e timid de fel.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Heii.

E evident că băiatul te iubeşte.Adică el aşteaptă momentul potrivit.Se gândeşte că aveţi 17 ani ...minori...adică nu vrea să crezi că tu pentru el eşti doar o aventură, are răbdare cu tine şi nu te tratează ca orice târfă.

Chiar dacă tu poate eşti pregătită, el poate nu e...adică îşi repetă poate chestia asta cu 17 ani...sau poate că pur şi simplu nu vrea pentru că te respectă şi de aceea nu continuă.

Dacă chiar vrei să faci lucrul ăsta cu el gândeşte-te foarte bine. Discută cu el, iar el când te atinge, continuă şi tu şi încearcă să iei tu controlul, să faci tu primul pas, însă zic să aştepţi momentul oportun când veţi fii cu adevărat pregătiţi şi conştienţi că vă iubiţi necondiţionat.

Gândeşte-te binelove struck!
Multă baftă şi sper să vă daţi seama ce vrea unul de la altul.

| 26Geo a răspuns (pentru xBebee):

Eu cred ca tu nu ai citit destul de bine, ce a spus ealaughing)
1. "E evident că băiatul te iubeşte" "nu e pregatit, nu vrea sa te trateze ca pe o tarfa, te respecta"...serios? Asa-ti facea si tie iubitu tau in tinerete sau asa iti face si acum? uite ce a scris ea,in contradictie cu ce ai spus tu "Cand stau cu iubitul ma saruta ma atinge pe diverse ''locuri'' bla bla ", deci, eu sincer, nu stiam ca ii faci asa ceva, unei fete pe care o iubesti.
2."Dacă chiar vrei să faci lucrul ăsta cu el gândeşte-te foarte bine. " serios? ai vazut ce a spus ea despre asta? uite aici--> "Pe mine nu prea ma intereseaza, daca facem sau nu dragoste ca tot aia mi-e" ce zici? eu zic ca fatuca,ia treaba asta,ca pe o problema minora,adica,vrea sa faca sex cu el,ca sa nu-l piarda, ca daca nu face sex cu el, face el cu alta si se despart, asta e marea problema a fetelor din ziua de azi, sexul.
3. Asta mi-a placut mult,fii atenta: "iar el când te atinge, continuă şi tu şi încearcă să iei tu controlul, să faci tu primul pas",mai sus,o sfatuiai sa se gandeasca,apoi ii spui sa preia controlul,wow,imi place cum gandesti,hai sa vedem ce spune si ea--> "Pe mine nu prea ma intereseaza, daca facem sau nu dragoste ca tot aia mi-e dar daca el vrea nu am nimic impotriva" daca in caz nu ti-ai dat seama,e aceeasi chestie,spusa mai sus,si anume,o doare fix undeva,daca fac sau nu sex,iar nu ai fost atenta.
Sfatul meu,vorbeste cu el,vezi ce anume vrea de la tine si dupa caz,ori faceti sex ori sa inceteze cu pipaielile.Mi se pare o prostie asta,sa pipai pe cineva,prin locuri intime,pentru fete,incercati sa pipaiti un baiat,vedeti ce se intamplalaughing Nu mai pune botu la toate prostiile spuse de oricine, pe aici, sunt cateva persoane care chiar au ceva de spus, altii, alearga dupa funde.Si inca ceva,daca acel baiat,te respecta si te iubea,cum o spune bebee,nu te pipaia prin locuri intime,din contra,astepta un anumit timp,daca erai virgina,daca nu,iti propunea direct, cum ai spus si tu, nu e timid, deci, nu e virgin.Bafta,ai grija ce faci

21 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Te iubeşte şi tu nu dai 2 bani pe asta, e suficient de evident.Mai bine îl laşi, decât să i te oferi şi apoi să sufere că tu nu îi împărtăşeşti sentimentele.Ar trebui să apreciezi faptul că are răbdare cu tine şi nu te tratează ca pe o târfă de duzină.Ai fi preferat să ai lângă tine un băiat care să se culce cu tine şi apoi să se laude în faţa tuturor că te-a avut şi să spună că eşti o oarecare? Sincer, chiar nu meriţi băiatul de lângă tine.Maturizează-te şi atunci o să îl apreciezi.Astfel o să sesizezi diferenţa mai uşor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Un raspuns inteligent @Nobody4Nobody. Te-am si votat pentru asta.

| Meaningful a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Acelasi raspuns l-as fi dat si eu, cu alte cuvinte. Ma incanta pozitia ta. Felicitari!

| AddaRosee explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Mda...Ai dreptate multumesc.O sa fiu mai atenta ce fac.
Mersi mult.

| ellenushka03 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Un raspuns inteligent

| grab a răspuns (pentru ellenushka03):

Raspuns inteligent, poate, dar la faza aia ca nu vrea sa te f00ta ca pe toate tarfele m-a dezamagit. E o diferenta intre a face sex cu o fata care iti e iubita, a agata o betiva in club, a da bani pentru una scurta, a avea o amanta si alte forme de prostitutie.
Deci nu mai acordati cu atata usurinta titlul de "tarfa" oricarei fete tinere care face sex cu iubitul ei.
Atat am avut de zis!

| RAY a răspuns:

Cu voi feele niciodata nu e bine

| AddaRosee explică (pentru RAY):

N-am inteles.Ce nu e bine?

| h3r a răspuns:

Când am citit puțin din întrebare „mă tot atinge, bla bla" mă gândeam că nu știi cum să te ferești, că probabil te deranjează, tu nu vrei nimic cu el și el e ăla nesimțitul...păi fata mamii, tu o vrei pe pâine. De ce nu-i spui asta? De ce nu continui tu?
Oricum te atinge în diverse locuri când vrea cucul lui... faptul e consumat, l-ai lăsat să te verifice peste tot. Mă mir că ai așteptat atât.
Ai vreo maxim 16 ani, hai să zicem 15. Ai picat testul...

| AddaRosee explică (pentru h3r):

Am zis eu unde ma atinge? Cum ai ajuns la concluzia ca l-am lasat sa ma verifice?
Nici nu ai citit cum trebuie intrebarea si nici nu ai inteles la ce ma refeream.Ti-ai facut o parere proasta si total gresita despre mine.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l direct; ma baiete nu poti sa ma incalzesti si sa ma lasi asa.ce facem? ne f...m? ori ne cantarim? daca esti mai perspicace.ia initiativa fiindca imi inchipui ca e nestiutor.

| Vi003 a răspuns:

Nu toti sau toate se comporta ca niste mâţe in calduri!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai te iubeste asa mult incat nu ar vrea sa gresasca cu nimic, poate ii e frica ca nu te poate satisface.

| Alllllexandra a răspuns:

Wowlaughing Cand ne sarutam eu si iubitul meu, trebuie sa'l opresc si sa'l atentionez eu sa nu "treaca la treaba" laughing tot 17 ani are, iar eu am 16. Dar tie, daca iti este indiferent daca faceti sau nu atunci ce mai conteaza? Te porti de parca vrei neaparat sa faci sex cu el acumlaughing

| AddaRosee explică (pentru Alllllexandra):

Tu te vezi ce scrii? Intr-o propozitie spui ca am zis ca imi e indiferent ceea ce am si spus, iar in urmatoarea spui ca vreau neaparat.laughing) Nici tu nu te crezi ce scrii.
In fine multumesc celor care chiar m-au ajutat si nu m-au jignit.O zii buna.

| Alllllexandra a răspuns (pentru AddaRosee):

Nu,eu ti; am explicat ce zici tu.Poi hotaraste'te odata.Ai inteles gresit ce am vrut sa spun. Spui ca ti; e indiferent daca faceti sau nu da te porti de parca te deranjeaza ca nu faceti. In fine! rolling eyes

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Ar trebui sa te multumesti, este clar ca tu ai vrea, poate si el ar vrea dar tine la tine si nu se bazeaza pe treaba asta. De ce nu esti fericita ca ai asa ceva langa tine? Nu e indiferenta, chiar iti doresti sa faci dragoste cu el, se vede. happy

| AddaRosee explică (pentru ScapaMaDeEa):

Dar nu am spus ca nu sunt fericita, nu, nu tin neaparat sa fac dragoste cu el dar am crezut ca dupa cum se comporta are nevoie, in fine.
O sa profit mai mult de timpul petrecut cu el si o sa am mai multa grija ce fac/zic.Multumesc

| 26Geo a răspuns:

Pentru el, as baga mana in foc ca e virgin, pentru tine, nu ma risc...

| forevermysoul a răspuns:

Dupa parerea mea prietenul tau te pretuieste si tie nu iti pasa.Ce avantaje ar avea el daca i te-ai oferi? Chiar daca te atinge na el e barbat si hormonii si nu trebuie sa i te oferi trebuie sa il mustrezi pentru asta dar daca tie iti place spune ce vrei tu si nu cred ca te v-a refuza.