| CORONAVIRUS a întrebat:

Am si eu o problema, stau cu prietenul meu de 6 luni de zile cu el si vrea sa o facem in fiecare zi. Nu ma judecati dar nu simt nevoia sa o fac cu el atata. De 3 ori pe saptamana mi-ar fi suficient. Cand eu îi spun ca nu vreau, ma saruta trece peste mine si isi face si treaba. Intrebarea mea, e normal sa faca asa daca eu ii spun ca nu vreau si ca e ok sa o facem in ziua cutare? Adica se urca pe mine si parca nici nu a auzit ce i-am zis

12 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

E normal ca fiecare sa aiba necesitatile personale in materie de sex, fiind influentat intre altele si de placerea obtinuta cu actul sexual.
Probabil tu cu el nu obtii aceeasi placere pe care el o obtine cu tine, deci e normal sa vrei atat de des.
In schimb el trebuie sa inteleaga daca tu spui Nu.
Sa o faceti on ziua cutare mie mi se pare o aberatie, adica in zoua cutare o vei face doar pentru ca a venit timpul, nu pentru ca vrei cu adevarat.
Sexul se face cand te simti excitat(a) - si bineinteles se poate ajunge la excitare daca partenerul se ocupa de tine.
Totodata viata sexuala e foarte importanta - intre altele - in relatia pe care o aveti. Daca nu te simti bine cu el explica-i cum sa se ocupe de tine.

Si daca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, relatie liberala sau despartire - asta e doar parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamnă că te abuzează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal ce face el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută altul dacă ăsta nu îți convine cum este.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu, nu e normal. Profita de acest concubinaj sa vezi ce iti place si ce nu la el, vorbeste deschis, spune-i ce nu iti place, daca nu poate respecta dorintele tale atunci... fiecare pe drumul lui, tu iti cauti pe cineva care vrea sex doar de 2-3 ori pe saptamana, el isi cauta partenera pentru sex zilnic. Nu are rost sa continuati asa, veti aduna doar frustrari.

| CORONAVIRUS explică (pentru gogugogugogu):

Multumesc frumos, dar nu am ce vorbi cu el, azi i-an spus ce ma deranjeaza si parca nu ma auzea.

| gogugogugogu a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

In acest caz, daca el nici nu vrea sa asculte dorintele tale atunci... depinde de tine daca relatia continua.

| ShadowBlitzE a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care îl poți face este să îți găsești un prieten care să se alinieze cu preferințele tale sexuale
Legat de ce face prietenul tău, păi, te forțează și asta nu e bine

| jorjache a răspuns:

O adevărată relație este greu de găsit..si aceasta consta inclusiv în compatibilitate sexuala, în care amândoi se doresc unul pe altul. Chiar și zilnic

| CORONAVIRUS explică (pentru jorjache):

Adica daca ma *** bine imi place de baiat daca nu imi caut un futalau. Asta inseamna compatibilitate sexuala in viziunea mea. O data ce iti este draga o persoana, inevitabil sa nu fie si atractia sexuala care se aplica invatand intre cei 2

| ArcCoco a răspuns:

Definitia unui viol conjugal.

| Nimeni585476325 a răspuns:

Asta e viol toata ziua, nu stiu de tine dar eu as fugi.