| plosnitapufoasa a întrebat:

E normal sau nu sa am stari de greata usoare dupa sex? Vreau raspunsuri de la cineva care chiar stie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca senzatiile de greata sunt imediat dupa sex, e posibil sa fie doar ceva trecator. Multe alte femei au dureri de cap puternice in timp ce fac sex, si in special imediat dupa orgasm. Sunt niste lucruri trecatoare.

Daca sentatia de greata o ai in zilele ce urmeaza, atunci ceva nu este in regula si te sfatuiesc sa mergi la un medic specialist.

| plosnitapufoasa explică (pentru anonim_4396):

Cum sa-ti dau funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru plosnitapufoasa):

Asta depinde, de la persoana la persoana, dar cel mai indicat ar fi sa consulti un medic de specialitate

7 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

E normal. Fiecare om se manifesta diferit.

| simpluone a răspuns:

Este oarecum normal. In timpul sexului depinde de pozitie si orgasm se exercita o suprasolicitare a muschilor abdominali sau poate fi din loviturile repetate a zonei stomacului si a miscarilor. Toate acestea combinate duc la o usoara senzatie de greata imediat dupa. Durerile de cap sunt din cauza supratensiunii sangelui sau eliberare hormonala. Bineinteles nu exlud posibilitatea unor probleme medicale.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Poti foarte bine sa fii gravida...Fa-ti un test.

| plosnitapufoasa explică:

Greturile le am imediat dupa final si doar la unele partide si dupa aia dispar am facut si teste

| NarcisEusebiu a răspuns:

Sex-ul ala e sex protejat, sau nu?