| M.T a întrebat:

Cei cu mine? sunt cu un baiat de 1 luna si cateva zile dar niciodata nu am simtit fluturi in stomac si chesti sad e normal? il plac ma gandesc la el dar pmstraight face
poate aevea legatura cu vreo chestie din trecut (prima data cand ma invitat in oras nu putut veni apoi dupa ceva tip a inceput sa ma caute si...) ma simt asa naspa ca nu sunt indragostita de el nu nu asta inseamna?sad astept sfaturile si parerile voastre care o sa imi fie de mare folos. multumesc

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Cu dragoste si rabdare se pot face minuni! Toate framantarile celor din jur sunt si framantarile noastre, ale tuturor. Oamenii au nevoie de lumina in vietile lor! Sperantele lor sunt tot mai vagi, se prabusesc prea repede din orice! Acorda putin timp relatiei tale, stabileste-ti niste puncte de reper de unde poti pleca.Gandeste cu cap, fiecare pas.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dragostea se manifesta diferit. Nu toata lumea simte fluturasi in stomac, de altfel dupa o luna mi se pare cam repede. Eu am inceput sa simt fluturasi dupa vreo 3 luni de relatie cu sotul meu. Si, dupa aproape 6 ani, inca mai simt fluturasi.

| Bacemi a răspuns:

Si eu am patit la fel. M-am implicat intr-o relatie fara sa simt nici un fluturas cat de mic. Dupa un timp insa incepi sa simti cu siguranta. Daca spui ca iti place probabil e ca si la mine. Dupa ce il cunosti si mai bine o sa apara si fluturasii. Deocamdata iti place dar atat. Probabil dupa ce iti va demonstra ca e mai presus decat altii lucrurile se vor schimba.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Din moment ce il placi si te gandesti la el nu vad unde e problema. Fluturasii in stomac nu ii simte toata lumea.Cat timp totul e in regula intre voi, iar lucrurile decurg de la sine nu e nevoie sa te stresezi.

| Silviu591 a răspuns:

Cauta pe altcineva

| roxynutza a răspuns:

Poate doar te atrage dar nu cred ca il iubesti daca nu simti nimic... daca nu ai niciun semn ca il iubesti nu te mai amagi nimic u si nimic nu il mai amagii pe el
SAU
poate ca este prea putin timp de cand va cunoasteti si inca nu ati ajuns sa va cunoasteti bine cu timpul poate vei simtii ceva pentru el dar nu cred ca iubire pentru ca iubirea se simte din prima clipa
gndeste-te foarte bine la ce vrei
BAFTA:*

| MixedObsessions a răspuns:

Poate inca nu simti un sentiment asa puternic pentru. elhappy Si mie mi s. a intamplat asa cu prietenul meu. Cand l.am int. prima data "waii m.am indragostit love struck" etc. dar iubirea incepe sa se simta dupa 3 luni km asa... e normal chestia asta...pe parcurs o sa tzii mai mult la el sh situatzia se va schimba :*

| M.T explică:

Am zis ca imi placehappy

| lar1ssa a răspuns:

Dar daca nu il iubesti dc esti cu el?
nu ar trebui sa fii cu cineva care nu iti place