| Gabriela144 a întrebat:

Ceva statusuri de dragoste?

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Fă ce trebuie` să faci, ştii că o să ajungi dincolo de nori.` cineva ţsi-a dat aripi dar te-a lăsat să înveţsi singur să zbori!

• Şi plouă din ochii tăi, dar totuşi e uscat obrazul tău, că ti-e prea frică să schimbi ceva, că dacă iese rău ?!

Imi amintesk d` cuvinte dulci d` am0r, dar d` la "t` iubesc" am trekt la "t` 0m0r" . De la un suflet curat, la unuu` plin d` bube, cum ai trekt thu` d` la fete la curve !

• Parcă mai ieri.eram doi copii mână de mână prin parc.ce ciudat! De ce toată treaba asta s-a terminat?! straight face

vezi tu thinking . momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur ! winking

Nu sunt perfecta`! Stiu am o gramada de defecte , dar nu am obligat pe NIMENI sa ma accepte`! oh go on.

•Zâmbeşte! Ai sã vezi ca cineva o sa te rãsplãteascã odata si.odata.

♥. Ştiu că am greşit blushing dar promit că nu mai fac :*, Uneori. mă port prosteşte blushing ,de parcă aş avea în mine un drac devil. Dar tu nu ştii să te superi pe mine big hug ,deşi e foarte uşor să o faci sad .Fiindcă sunt expertă în tâmpenii blushing, pot umple pe oricine de draci laughing.

SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

•Mereu o sã ai pe cineva,acolo,undeva,aproape de tine .

•Încã nu s.a terminat . luptã pentru ce îţi doreşti cu adevãrat.

● E fals ce iti spui ,tu crezi ca te mint Sunt sentimente pe care le simt Cum sa iti explic ca sa-ntelegi → Tu ca si mine dupa libertate alergi

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti !:]

Nu ştiu să fiu numai pentru tine . Greşesc mereu . nu mă pot abţine !

Si`mi amintesqq qum ma sunai oh go on . Sa ma anuntsi cu baietii cat mai stai sad.

●E speCial ce s`ntamplă cu n0i,avem sh` s0are,avem sh` pl0i

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

Eu mi-am intors privirea dar am mers mai departe
Realizand un iarta-ma din gura ta nu mai pot scoate
Prieteni sti bine , inseamna mult pentru mine
Mi-au vindecat ranile provocate de tine!

Tine minte ca ... o lacrima adevarata e rece ...
La fel ca si timpul care nu mai trece ...
Am, doar simple regrete ...
Iar ce'a fost intre noi ...
False sentimente

A d0ua 0ara Nu o mai fac .
mi-am bagat mintiiLe in cap .
Pr0mit Ca o sa fiu Cuminte .
De azi inainte;x.

Satula de` scarbe care mint frum0s,
Nu` ma judeca dupa` aparente, ma` judeci pe` mine
Si nu` te` uiti la tine!
Nu` sunt perfecta si nici nu` vreau` sa` fiu!

Au pretentii,au intentii bune,
Sunt serioase nu le arde de glume,
Is cele mai scumpe din lume!

As vrea ca atunci cand te uiti la mine sa spui: Ba,thu chiar ai tinut la mine.

Sunt eu.Si sunt aici.Aici, intr'o lume, Care ma lasa indiferenta,dar pe care o ador.

Ai plans pe umarul meu mereu...
Ti-am sters lacrimile...
A insemnat asta ceva pentru tine?
Da.
Stiu...NimiC...

PesTe Tot ` Trec cu Capu Sus ` .
Te am Pe Tine Si asTa ` E Mai . PresuS

Sarutuu` lui Iuda l`am simtsit prea des p` fata,
sh 0rice palma te`nvatsa s` fki fata !

Zambete false...
Priviri pline de ura...
Cuvinte aruncate`n vant...
Minciuna...
Si toate fara nici un motiv
Am gresit...
Am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta

Tradez.
Joc teatru.
Manipulez.
Înjur.
Fumez.
Te pot minti în fata fara sa clipesc.
Trag numai spre pericol.
Dar ma jur ca îmi place cum sunt si nu ma schimb!

De azi poti sa apartii oricui .
Nu mai e treaba mea!
N.ai inteles ca am tinut la tine fara interes,
iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Merg mai departe si le las pe toate`n spate .
Fapte consumate si vise spulberate .
Privesc in fata si sper ca soarele va rasari .
Da` pana atunci indur indiferent de ce va fi .

Stii?
Tu vei sta cu altele ca sa uiti...
Iar eu imi voi bate joc de altii ca sa imi aduc aminte...

Injuri fara rost.
Injur-o pe ma`ta
Care te`o facut prost!

Ei iti spuneau : Ma esti prost?
Cum ai putut s-o lasi sa plece...
cand tu o iubesti si ea te iubeste?

Dak iti va fi dor de mine
Ehhh...
Linisteste`te...
O sa`ti treaca...
Poti privi in ochii mei
Dar in sufletul meu...
NiciOdata...

Oare...
Fara ea ai fi la fel?
Da Oare...
Fara ea te`ai simti altfel Caci daca e departe,nu te mai simti întreg?
Spui: "`Pune-o într-o mie de fete ca tot pe ea o aleg"?!

Si când` te vad întâmplator` mi-aduc aminte` tot ce.a fost` ,
Dar uitându-ma` înapoi îmi` zic: "Chiar n-are niciun` rost"!

Sunt figuranta cu cne trebuie...
Respect daca sunt respectata...
Sunt sincera,sunt perversa,sunt bandita...
N'am fost,nu sunt si nu voi fii niciodata curva nimanui...

Sunii...
Iti resping apelu`,mortii matii
Fac cum faci uh cand esti cu prietenii tai
Ma suni iti raspund,vrajeala
Sunt tot cu ala de aseara

Iti mai aduci aminte ziua cand ne-am intalnit?
Mai stii,m`ai privit,mi-ai zambit.
Nu stiam ce sa cred atunci despre tine,
Dar simteam ca trebuie sa te`aduc langa mine.

Spune`mi cand te doare .
Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese.

Poti sa vopsesti cioara-n alb,tot nu-i porumbel...
La fel cum nu va fi niciuna ce-am fost eu pentru el!

Cum sa`l iert cand orgoliul este pe primul loc ?
Cum sa`l uit cand pentru el as renunta la tot ?
Deci... hai sa privim in trecut. Si spune-mi sincer! Cate promisiuni nu ti-a facut ?! Peste cate minciuni ai trecut? Si de cate ori iti ziceai : "De maine am sa-l uit" ?

Nu laSa` nimiC Sa te dObOare`. gandeSte-te Ca tOtul` e dOar o Simpla inCerCare`. e greu`.O SimtSi` pe pielea ta`, da` pOate in aCel mOment` e mai bine aSa` ! ♥"

Uite`te in ochii mei . Si`hai .Minte`ma Sunt 1000 de Pers0ane care vOr sa ma invetze.S'ma Schimbe . le dau la o parte. Si merg mai departe

Lasă`te, ascuns de rânduri. Pune`te, putin pe gânduri. :-

Eiii bine nu incerc sa te conving. Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d.#

"Sh n`am de gând, să te mai las curând. Sh totushi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând.

Intr`o oarecare masură e tare. Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare!

Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! ."''

"->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Vreau , sa te mai tin de mana macar odata
Sa ma imbib cu parfumul tau care ma imbata straight face

Iubire...un cuvant pe care multi nu-l inteleg
Dar e folosit prea des, incotro ma-ndrept?

O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli
Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi
Vrei sa te ascunzi dupa deget dar ochii te dau de gol
E greu sa ma pacalesti cand joci prost pe acelasi rol oh go on

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti
Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti
Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea
Stiu ca o sa iti gasesti pe altcineva
Da chiar si asa sa simti ca este altceva
Ca nu sunt eu si ca ai vrea sa fie asa
Sa fiu in mintea ta in fiecare zi mereu
Tot ce ai in jur sa iti spuna doar numele meu :-

When I see your face
There's not a thing that I would change
Cause you're amazing
Just the way you are
And when you smile,
The whole world stops and stares for awhile
Cause boy you're amazing
Just the way you are

Stii ca m-am saturat s-aud mereu "imi pare rau. n`am sa mai fac"
Dar asta esti,
Probabil asa o sa fi si peste ani happy

Sentimentele au cazut acum peste trupu' meu
M-ai ales cand am simtit din plin sarutu' tau love struck

Nu ridici mana pentru'a mangaia , deschizi gura doar pentru'a tipa ! sigh

Vreau sa ma pierd in ochii tai . Sa'ti cant iubirea s'apoi sa zburam spre cer love struck

Azi sunt trista iubitu si te doare,tu simti ca.i vina ta,Eu.ti zic ca ti se pare,Ma'ntrebi din nou si te prefaci ca nu stii.Da' tu'mi provoci durere . happy

E doar un fost,nu e inger ,n-are aripi
E doar actorul principal in lumea mea cu patimi happy
]
Si ai să mori dac-ai s-o pierzi, nici măcar nu crezi
Că la anii pe care-i ai esti prea prost să stii că pierzi happy

Si n.ai avea ce sa mai iei.Caci lumea mea e.n palma lui

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poate găsești aici ceea ce dorești :
http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html
Baftă!