| StefaniaM a întrebat:

Chiar exista dragoste adevarata?

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Mai mult ca sigur exista! uitate la bunicii tai si la parinti tai. ce vezi intre ei se numeste dragoste adevarata!

20 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu,nu exista. Dragostea adevarata ar trebui sa tine mai toata viata de cand ai intalnit-o si sentimentul sa fie reciproc, dar nu e.Mult timp si eu am cautat raspunsuri la intrebari de genul...si le-am gasit.

| mona a răspuns:

Iti garantez ca exista dragoste adevarata doar ca o intalnesti o data in viata

| BloodyBlade a răspuns:

Da exista...Insa nu pentru toti. Dragostea adevarata este atunci cand esti fericit sa daruiesti tot ce este mai bun in tine unei persoane, sa ai incredere neconditionata in acea persoana doar fiindca asa simti.E minunat sa iubesti si sa fii iubit dar in acelasi timp este cumplit.Cineva ti-a spus ca daca ai pus aceasta intrebare inseamna ca nu ai iubit niciodata. Poate ca nu e adevarat, poate ca ai iubit mai mult decat am iubit noi toti la un loc, dar ai pus aceasta intrebare pentru ca suferinta te-a coplesit.Atunci cand iubesti simti ca plutesti si plutesti asa frumos pana cand o sageata iti frange aripile si cazi, te prabusesti si iti pierzi orice speranta. Apoi vine din nou acea persoana cand credeai ca ai uitat-o si-ti trezeste amintiri, plangi, fiecare lacrima te face sa te indragostesti mai mult de ea si sa suferi si mai mult in acelasi timp.Deci da dragostea adevarata exista dar tu alegi din ce perspectiva o privesti. Daca tu vezi ca trandafirii au spini si nu te poti bucura de ei bine, dar mai bine bucura-te ca spinii au trandafiri.Totul depinde de tine fiindca fiecare iubire e diferita.Sa nu uiti, acorda mereu o a2a sansa pentru ca nu poti stii niciodata ce-ti rezerva viitorul, fii spontan, traieste clipa.Cuvintele pot avea ecou in sufletul tau dar gandeste-te ca amintirile raman chiar daca oamenii se schimba, asa ca iubeste, iubeste persoana asa cum este ea. Sper ca te-am ajutat.happy

| neutrino a răspuns:

De existat, stiu ca a existat. Acum, chiar daca nu ar mai exista, suntem obligati sa credem ca totusi, mai exista.

| Mădă0611 a răspuns:

La asta ma gandeam acum, de fapt toata ziua.hee hee
Nu exista. Cred ca crezand ca exista iti spui ca Gigel sau Gigela e dragostea adevarata si ca asa ceva intalnesti o singura data in viata, deci daca o pierzi, ai pierdut ce conta cu adevarat, asa ca lasi de la tine, faci compromisuri, promisiuni, dupa un timp va obisnuiti unul cu celalalt si neintelegerile se imputineaza, iar la batranete sunteti dovada ca dragostea adevarata exista, cei din jur urmand povestea voastra fara sa stie, devenind exemple si dovezi pentru altii, s.a.m.d.

| h3r a răspuns:

Țâță de mâță?

| DDCC a răspuns:

Dacă tu crezi în ea da.
Dar dacă o vei ocoli nu vei avea partea de ea. Contează doar cum o vezi tu.

| Crucified a răspuns:

Arheologii au descoperit că chiar există...

| Maxim96 a răspuns:

Exista numai ca ea se gaseste la fel cum ai gasi un ac intr-un car cu fan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca intalnesti persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca exista.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Fara indoiala exista

| RandomGirl a răspuns:

Da exista, atata timp cat crezi in ea.

| AtomiX a răspuns:

Daca intrebi asta, inseamna ca nu ai iubit niciodata. thinking

| SladeWilson a răspuns:

Da, exista. De ce nu?

| awkward a răspuns:

Da, exista. Doar trebuie sa astepti persoana potrivita.

| MasterGamerEddy a răspuns:

Da este

| Florinnaa a răspuns:

Exista. De fapt, sunt mai multe feluri de dragostelaughing Dragoste din interes, dragoste adevarata si dragoste trecatoare ca sa spun asa.:*

| cristella a răspuns:

Nu cred! ori deprindere ori pasiune...

| Psih0l0oguL a răspuns:

Legenda spune ca dragostea adevarata o cunoaste Chuck Norris.