| RAY a întrebat:

Cine credeti ca manipuleaza mai mult emotional barbati sau femeile?

Răspuns Câştigător
| evelinna01 a răspuns:

De regula, majoritatea oamenilor analizeaza problema in functie de situatia in care au fost ei pusi. Baietii care au fost manipulati, inselati, fraieriti de iubite, tind sa creada ca fetele, in mare parte (sau chiar toate) sunt jigodii si nu poti avea incredere in ele, etc. La fel si fetele care au fost la fel tratate de baieti, ii pot invinovati pe acestia si ii baga pe toti in aceeasi oala. Eu nu, eu sunt de parere ca la ambele sexe gasesti si oameni buni si rai.

35 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arta manipularii o detin in aceeasi masura si femeile si barbatii!
Depinde cine este mai slab in relatie si se lasa manipulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile sunt programate genetic sa manipuleze, de cele mai multe ori o fac fara sa-si dea seama.

Barbatii o fac constient, in vederea unui scop clar.

Dar dintre cele doua sexe, clar femeile manipuleaza mai mult. In primul rand pentru ca e o trasatura naturala. In al doilea rand pentru ca barbatii, prin prisma nevoii continue de sex, sunt "voluntarii" perfecti pentru un astfel de rol.

Un lucru pe care majoritatea redusilor nu il inteleg si care trebuie subliniat este ca manipularea nu trebuie sa fie considerata ceva negativ. Scopul manipularii este cel care determina natura situatiei. De exemplu, poti manipula oamenii sa serveasca unui scop pozitiv. Sau, intr-o relatie, unul dintre parteneri il poate manipula pe celalalt in vederea unui rezultat din care ambii vor avea de castigat. Invatati sa analizati imaginea de ansamblu si sa va ma si folositi inteligenta din cand in cand.

| evelinna01 a răspuns (pentru RAY):

Mersi de funda happy

| RAY explică (pentru evelinna01):

Npc esti o persoana rationala

| evelinna01 a răspuns (pentru RAY):

laughing) mersi, nu mi s-a mai spus pana acum happy