| cokocosmy a întrebat:

Cine raspunde sincer la intrebare primeste fundoi si vot scuzat ca am scris mult
deci am eu o nelamurire foarte mare de un timp in coace de fapt nelamurirea o am de anul trecut cam asa
so asa sta trebuie :
acum 1 an si ceva luni bune am fost la un party de 18 anisori al un amicutz
era colmea cum eu nu cunosteam pe nima decat pe el un amic dalu matusasa si pe matusasa
cu matusasa ma inteleg super i tanar
nu ast i nelamurirea ci urmatoare
un baiat nu dau nume sa o intrat in vb cu mine dupa un timp si-o fact curaj creka si asa am dansat un pic cu el inainte sa ma convinga m-am fact praf de ras din cauza lui i amuzant si nah mi-a cazut cu tronc rau avea 18 eu 12 so majoratu era in oct. si nah n-am vrut sa dansez mo sprijinit emotional prin cuvinte mi-am dt seama ca nu-i ca alti pigs era cu zambetu alaaaaaaaaa gingas del mai tin minte si ochi aia ciocolati love struck si nah am ajuns sa stam ft aproape ceva timp cat mai vorbeam asa in mare chesti na abia de am facut cunostinta nici nul cunoasteam acum mai am aflat ceva in mare si atunci stiam doar ca i rac si el stia ca is capricorn :p si ideea i asta mi-a spus mai tarziu 2-3-4 nu stiu sigur cat era ceasul da mo intrebat mi somn? ca daca mi imi face loc in spate mie nu imi era am baut ceva eram inca treaza si fara chef de somn normal am refuzat frumos nu so suparat dar pana la urma o ajuns el sa doarma la mine in brate pe la 4-5 dimineata :d o spus ca mai un pic se pune si doarme la mine in brate si i-am zis ca poate na eu aia cu inima mare care nu se arata el chiar? eu da! bine so pus am mai bombanit cate ceva el statea calm la mine dupa aia am fact schimb de nr de tel >sickel o cerut nr nu eu sa am fact mai am nr lui si acum dar faza eu nu mai am numarul ala din pacate id n-am ajuns sal dau lo cerut dar n-am ajuns sal dau aveam compu stricat dadeam degeaba ca mi-am schimbat id imd ce mi-am fact compu bine vestea sad nr meu nu-i mai al meu si el nul mai are numa eu pal lui si nul sun mi rusine d mor mis timida bine bine dupa n-am ajuns sa-l vad eu cu scoala si nah acum prin iulie si august si lunile de anul trecut l-am mai vazut asa eu m-am schimbat 14 ani wow nah numa bine ca nu mai ma cunoaste sad thing so il besk la nebonie de prin august cam asa n-am mai simtit pentru nima asta ca mereu ma feream de durere de respingere din partea nei persoane si nu ma arat dar el i mai altfel parca asa simt acum ca il iubesc ft mult nu stiu dc i colmea ca trebuie sa trec obstacole greu de aflat id si toate cele am aflat numa etaju l care sta ce tigari fumeaza si hi5 lui privat cam atat bine problema ce ma framanta ca pe aluat i asta
in iunie si iulie anul trecut am fost cu un amic dal lui 2 luni iun si iul atat ala avea si alta pr am aflat dupa despartire de el. baiatu de care imi place i baiu daca mas baga cu el as fi considerat acurva ca am fost si cu amicu lui au trecut 8 luni de cand am fost cu amicu nici nu l-am sarutat n-am fact nimic cu amicu lui numa vorba suna o data p luna si neam indepartat simteam ca i inca o fata cu el bine nu-s mai cu ala dar il besc pe asta de care am povestit as fi curva daca mas baga cu el? stau de multe ori si plang de dragu lui nu stiu dc simt atatea pentru el dar am auzit ca trece si el prin greu nare viata stralucita nici eu nu am si el stie ca mine ce inseamna greul il iubesc mult cum n-am iubit pe nima deci as fi sau nu considerata sau nu curva? n-am facut nimica cu amicu n-am acceptat nimica de la el dar pe asta il iubesc pur si simplu daca nas fi considerata asa cum sa intru in vorba si gratile lui ca el i timid eu is timida asa nu rezolv nimic dati-mi un sfat sau macar cum sa-i dau de inteles ca-l plac
nu incepeti ca el major eu proaspata adolescenta si de astea ca nu-mi pasa de fazele astea am 14 el face 20 in iulie doferenta de ani 5 ani si 7 luni mare cascaval cel mai bun raspuns si explicit primeste funda si vot

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu o sa mearga nimic.E prea mare, las-o balta. Poate te crezi tu in stare sa faci fata unei relatii cu un baiat mai mare cu 6 ani dar te inseli.Tocmai de-aia pentru ca ti se pare ca e mai altfel, si cu amicii aia n-ai simtit la felstraight face, cu ei iti permiteai ca a 2-a zi sa nu-ti mai pese.
Aici lucrurile s-ar schimba, si sunt 2 variante:
-ori s-a mai maturizat si el si si-a dat seama ca e o diferenta prea mare si o sa te vada ca pe o pustoaica
-ori hai sa zicem ca nu,si ar vorbi cu tine, dar nu ai face fata la toate cerintele lui, si s-ar alege praful de ``relatie``

| Libelle a răspuns:

Bai fata treaba ta pana la urma.
Nu mai veni aici sa ceri ``sfaturi``daca nu esti in stare sa accepti orice parere si te crezi buricul pamantului de le stii pe toate
Si crede-ma ca mesajul pe care mi l-ai trimis in privat ma face doar sa imi dau seama si mai mult de ce gen esti.Nu te mai obosi sa dai replica, nu imi mai bat capu` cu tineoh go on

| AndaWest a răspuns:

Ma dor ochii si nu am inteles nimic

| Elena_8633 a răspuns:

De si ai zis uh : '' u incepeti ca el major eu proaspata adolescenta si de astea ca nu-mi pasa de fazele astea am 14 el face 20 in iulie doferenta de ani 5 ani si 7 luni mare cascaval cel mai bun raspuns si explicit primeste funda si vot''
Eu tot zic. diferenta e mare de varsta, dar dragostea nu are asa ceva
Si nu cred ca esti ''curva'' pentru ca sunt multe/ti tineri/e care au avut si mai multi prieteni. in momentul in care nu esti cu 2 odata nu esti considerata (curva)
Dar. in momentul in care erai si cu amicu lui si cu ala de 20 de ani. erai *curva* in devenire, dar nu esti!
Si fa-ti tupeu si vorbeste cu el, 2 vorbe nu strica. macar asa.
zii si uh ca ai dansat cu el atunci. si ca-l iubesti enorm, intreaba-l daca are aceleasi sentimente!
Funda? :X Te am ajutat cu ceva?

| cokocosmy explică:

Nimeni nu va obliga sa raspundeti (alinac,Annia,σяίgίηaℓ nu trebuie sa dai anunt ca te dor ochi pastreaza vestea pentru tine ) in plus sa fiu sincera cine raspunde in legatura cu intrebarea in mare ce so inteles sa-mi zica nu-mi pasa arerea de genu:,,Invata sa scrii corect! daca n-ai rabdare scrie-ti o pagina de jurnal(mie asa mi se pare ca este ceea ce ai scris tu) sau expune-ti intrebarile,nelamuririle intr-o pagina de Microsoft word si dai copy paste cand o termini ca sa pot sa descifrez ce vrei! altfel eu una nu-mi pot da cu parerea! " bine nu-ti da cu parerea daca nu intelegi sasi dea cu parerea cine o inteles in mare sau faza,, Nu o sa mearga nimic.E prea mare, las-o balta." uau sti u de ce is eu in stare? so o sa repet cu alta ocazie sa nu mai te doara pe tine ochi si pe aia sa no doara neuronu cand citeste...

| alinac a răspuns:

Invata sa scrii corect! daca n-ai rabdare scrie-ti o pagina de jurnal(mie asa mi se pare ca este ceea ce ai scris tu) sau expune-ti intrebarile, nelamuririle intr-o pagina de Microsoft word si dai copy paste cand o termini ca sa pot sa descifrez ce vrei! altfel eu una nu-mi pot da cu parerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga mare cu tupeu, traieste-ti viata pina la 30 de ani, nu zic sa-ti incepi viata sexuala de pe acum dar sa socializezi de la virsta asta e foarte bine deoarece sunt multe fete care nu stiu ce e ala baiat si le cad in plasa de la primul sarut, intai invatam si pe urmam practicam