| Cinevacareiubesste a întrebat:

Am o problema eu acum 7 luni de zile am cunoscut o fata pe un chat si am inceput sa vorbim zilnic amandoi. Am ajuns sa vorbim toata ziua amandoi de cand ne trezeam pana cand adormeam. Dar era o problema am inceput sa o iubesc ea a inceput sa ma iubeasca si in pozele care i le-am dat nu eram eu era altcinva si ea s-a indragostit de acea persoana si de comportamentul meu.Si eu nu am mai avut tupeu sa ii zic ca nu sunt eu in acele poze si am continuat asa(inca nu eram impreuna). Vorbeam in fiecare zi cu ea pe mess pentru ca eu sunt plecat din tara si stam doar pe internet.Si a venit ziua in care mi-a zis ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine...si eu am acceptat ca am zis ca si eu o iubesc o iubeam da sub alta fata o iubeam sad si nu am mai avut tupeu sa-i zic ca imi era frica sa-i zic cine sunt si am ramas asa. Aveam acea frica in mine in care iti pune cineva 2 cutiute in fata cu o cheie si iti zice in una este viata si in una este moartea alege si eu am ales cutiuta gresit si am mers pe drumul gresit sad. Timp de 4 luni tot asa am fost nu i-am zis nimic am continuat pe drumul gresit am mintit-o sad. Si pe la sfarsitu lui decembrie prin 26 a doua zi mi-a zis ca nu conteaza cum sunt ea ma iubeste asa cum sunt si dupa nu a fost asa cum a zis ea tot a doua zi seara s-a suparat pe mine si eu nu i-am zis nimic ca de ce este suparata pe mine ca era ceva normal sa se supere pe mine si a vrut sa ma uite timp de o saptamana nu a prea mai vorbit cu mine si la revelion in 31 a inceput sa fie ca inainte sa vb cu mine si a zis ca o sa fie ca inainte si ca ma iubeste au trecut iar 4 zile si iar era suparata dar vorbea cu mine si nu era ca inainte era foarte schimbata si am inceput sa ne cam certam si cateva zile era bine dupa iar era nu era bine era suparata tot se schimba de la zi la zi si eu eram ca inainte nu m-am schimbat deloc si a inceput sa imi zica ca sa o las impace sa nu o mai stresez atata si eu cum vedeam ca ea nu ma iubeste ca inainte o iubeam si mai tare tot mai tare si ama dato in obsesie din iubire sad acum orice fac ori unde ma duc tot ea este in mintea mea nu o pot scoate deloc si ea tot asa este nu stie ce este cu ea cred eu ma iubeste nu ma iubeste sad eu am dato deja in obsesie nu mai stiu ce sa mai fac si am facut alta greseala mare acum 2 saptamani am vb cu un prieten de alor de familie si ea are o "matusa" care sta cu ei si acea persoana mi-a zis ca ca "matusa" lor este cu 2 fete adica o influentiaza negativ pe prietena mea sa ma lase si prietena mea sa fie cu fratele lui "matusasa" si dupa cateva zile am vb si cu maicasa si mi-a zis acelasi lucru ca "matusasa" o influentiaza negativ si a doaua zi dupa ce am vb cu maicasa prietena mea si "matusasa" a vazut conversatia si de acolo s-a rupt aproape toata relatia noastra asa cum era ea s-a rupt ca ea a vazut tot ce am pus eu in conversatia aia despre "matusasa" si prietena mea tine foarte mult la ea si cand a vazut ce am zis iar nu am mai vb cu mine pana in 14 februarie seara sad am inceput iar sa vb din 14 pana azi in 17. Dar azi am am tot intrebato daca va mai fi ca inainte si tot am insitat cu intrebare asta si mi-a zis ca pana aici am ajuns sa sterg tot adica nr de tlf, id, etc si sa o uit dar eu nu pot face asa ceva ca o iubesc foarte mult enorm de mult. Si inca nu i-am zis tot adevaru sad ca nu il pot zice ceva in mine imi zice sa nu il zic si altceva in mine zice sa il zic nu stiu ce sa fac sad. Voi credeti ca relatia asta mai are vitor mai are rost sa incerc ceva? VA ROG FRUMOS SA IMI DATI UN RASPUNS CAT DE CLAR POSIBIL MULTUMESC ANTICIPAT!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atata timp cat se baga cineva intre voi cum ar fi matusa ei, eu cred ca relatia asta nu are nici un viitor

| Cinevacareiubesste explică (pentru mona):

Matusa ei imi zice ca ea a facut tot posibilu sa ne impacam eu si prietena mea sa fie bine dar cica am barfit-o pe la spate si chesti dar eu nu am zis nimic doar am ascultat ce ziceau acele 2 persoane despre ea si tot pe mine a cazut vina nu stiu pe cine sa mai cred...

| TrendyHedgehog a răspuns:

1.Se lasa influentata de vorbele unor rude
2.Lasa-i putin spatiu, dupa ce o sa vada ca ii respecti decizia si nu mai vb cu ea o sa se intoarca ea la tine daca chiar te iubeste
3. Daca nu te va cauta inseamna ca nu ai pierdut mare lucru, inseamna ca se da batuta prea usor.
4.Fii tare, sunt o gramada de fete in lumea asta, sigur e una si pentru tinewinking Bafta

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

I like potatoes.

| Gdeni a răspuns:

Nu are rost sa te agiti degeaba. este influentata de vbele rudelor. nu trebuia sa o minti de la inceput. am facut si eu treaba asta si nu a iesit deloc bine. daca te placea, te placea pentru ceea ce erai u. nu are nici un rost sa mai incerci.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. eu cumva o apreciez pe prietena ta.
Tu ai inselat-o de la inceput, sau este moldoveanca si nu ii conteaza ce esti tu. Zii drept.

| DieBitch a răspuns:

Treaba e ca!

| EdwardTeach a răspuns:

HUGE WALL OF TEXT. De ce i-ai dat poză cu altcineva, ai 7 anişori sau ai o părere foarte proastă despre aspectul tău fizic? Sau ambele. Anyway, eşti un obsedat. xD

| KittyKa a răspuns:

Uau. Te rog foloseste semnele de punctuatie... A parut prea obositor textul, si majoritatea textului nu l-am inteles.

| TheRageQuitter a răspuns:

Te agiti degeaba.Ea este slaba si purtata departe de vorbele unor rude.

Imediat ce va realiza ca tu lipsesti din viata ei atunci va regreta. Daca se va intoarce nu o accepta.
Nu o lasa sa te faca sa te simti prost in halul asta, ca doar e internetul, iar pe internet ai libertatea sa ai o alta identitate cat vrei tu de mult. Daca ea nu e in stare sa accepte acest lucru atunci inseamna ca ea de fapt nu tinea la tine cu adevarat ci numai la aparenta acelui tip din imaginea pe care i-ai trimis-o.

| Cinevacareiubesste explică (pentru TheRageQuitter):

Problema este ca nu stiu pe cine sa cred pe prietena mea si pe matusa ei ca de cand este cu matusasa ei a cam uitat de mine tine mai mult la ea decat la mine ca tot cu ea este mai mult decat cu mine si asta a inceput sa fie asa din noiembrie anul trecut si asta ma face sa nu mai stiu pe cine sa cred, sau sa cred pe pe maicasa si pe prietenu lor nu stiu sad da voi face asa cum ai zis tu o voi lasa sa vad daca imi va duce doru poate se va intoarce la mine si nu o voi mai accepta sa vad ce face. Multumesc!

| valentino52 a răspuns (pentru Cinevacareiubesste):

Voi doi nici nu v-ati vazut vreodata in realitate. Fata asta nici nu stie cum arati... si tu pui problema daca relatia va mai rezista? Si daca nu intervenea problema cu matusa odata si odata adevarul tot iesea la iveala si se ducea totul de rapa... poate tu iti imaginezi ca dupa ce socializati destul de mult si incepe sa tina la tine ca persoana nu o va mai interesa cum arati dar problema aici este ca ai mintit-o si ai continuat cu aceasta minciuna atata timp. Nu ar mai putea avea incredere in tine niciodata si in orice caz o relatie fizica intre voi ar fi imposibila daca ai mintit de la inceput.

| cretzulina5291 a răspuns:

E o fata care se lasa influentata si nu are propriul ei caracter...asa va fi tot timpul, nu are rost!