| cokocosmy a întrebat:

Pt nemultumitii de data trecuta.
Cine raspunde sincer la intrebare primeste fundoi si vot scuzati ca am scris mult.
Deci am eu o nelamurire foarte mare de un timp in coace de fapt nelamurirea o am de anul trecut cam asa.
Acum 1 an si ceva luni bune am fost la un party de 18 anisori al un amicutz
era colmea cum eu nu cunosteam pe nima decat pe el, un amic dalu matusasa si pe matusasa
cu matusasa ma inteleg super i tanara nu ast i nelamurirea ci urmatoare:
un baiat o intrat in vb cu mine dupa un timp si-o fact curaj creka si asa am dansat un pic cu el inainte sa ma convinga m-am facut praf de ras din cauza lui i amuzant si nah mi-a cazut cu tronc rau avea 18 eu 12 si majoratu era in oct. si nah n-am vrut sa dansez mo sprijinit emotional prin cuvinte mi-am dt seama ca nu-i ca alti pigs era cu zambetu alaaaaaaaaa gingas del mai tin minte si ochi aia ciocolati love struck. Si nah am ajuns sa stam ft aproape ceva timp cat mai vorbeam asa in mare chesti na abia de am facut cunostinta nici nul cunoasteam acum mai am aflat ceva in mare si atunci stiam doar ca i rac laughingsi el stia ca is capricorn :p si ideea i asta mi-a spus mai tarziu 2-3-4 nu stiu sigur cat era ceasul da mo intrebat mi somn? ca daca mi imi face loc in spate mie nu imi era am baut ceva eram inca treaza si fara chef de somn normal am refuzat frumos nu so suparat. Pe la 4-5 dimineata :d o spus ca mai un pic se pune si doarme la mine in brate si i-am zis ca poate na eu aia cu inima mare care nu se arata... el o fost cam surprins asa mirat mo intrebat chiar? eu i-am zis ca da. bine so pus am mai bombanit cate ceva el statea calm la mine dupa aia am fact schimb de nr de tel ( el o cerut nr nu eu) am fact schimb mai am nr lui si acum dar faza ii ca eu nu mai am numarul ala din pacate, id n-am ajuns sal dau lo cerut dar n-am ajuns sal dau aveam compu stricat dadeam degeaba(mi-am schimbat id imd ce mi-am fact compu) bine vestea sad nr meu nu-i mai al meu si el nare nr meu, numa eu pe al lui si nul sun mi rusine d mor mis timida bine bine dupa n-am ajuns sa-l vad, eu cu scoala si nah. anul trecut prin iulie si august l-am mai vazut asa eu m-am schimbat 14 ani wow nah numa bine ca acum nu mai ma cunoaste pentru ca m-am schimbat destul de mult la fata si mama mai inaltat nu-i de varsta vorba. sad thing si il iubesc la nebunie de prin august cam asa. n-am mai simtit pentru nima asta ca mereu ma feream de durere de respingere din partea unei persoane(din cauza tatalui meu ) si nu ma arat dar el i mai altfel parca asa simt acum ca il iubesc ft mult nu stiu dc i colmea ca trebuie sa trec obstacole: greu de aflat id si toate cele am aflat numa etaju l care sta ce tigari fumeaza si hi5 lui privatsad cam atat bine problema ce ma framanta ca pe aluat ii asta
:in iunie si iulie anul trecut am fost cu un amic dal lui timp de 2 luni iun si iul atat ala avea si alta prietena am aflat dupa despartirea de el. baiatu de care imi place i problema daca mas baga cu el as fi considerata curva? ca am fost si cu amicu lui au trecut 8 luni de cand am fost cu amicu lui nici nu l-am sarutat n-am fact nimic cu amicu lui. Numa vorba suna o data p luna si neam indepartat simteam ca is luata de fraiera ca mai ii inca o fata cu el bine nu-s mai cu ala dar il iubesc pe asta de care am povestit. As fi curva daca mas baga cu baiatu de care imi place acum? stau de multe ori si plang de dragu lui nu stiu dc simt atatea pentru el dar am auzit ca trece si el prin greu nare viata stralucita nici eu nu am si el stie ca mine ce inseamna greul il iubesc mult cum n-am iubit pe nima deci as fi sau nu considerata curva? n-am facut nimica cu amicu ala al lui n-am acceptat nimica de la el dar pe asta il iubesc pur si simplu. Daca nas fi considerata curva cum sa intru in vorba si in gratile lui ca el i timid eu is timida asa nu rezolv nimic dati-mi un sfat sau macar cum sa-i dau de inteles ca-l plac.
Nu incepeti ca el ii major eu proaspata adolescenta si de astea ca nu-mi pasa de fazele astea am 14 el face 20 in iulie. diferenta de ani ii de 5 ani si 7 luni. Mare cascaval cel mai bun raspuns si explicit primeste funda si vot.

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Exista lucrari de psihologie care te invata cum sa "tratezi" timiditatea (timiditatea nu se vindeca, se trateaza). Invata in primul rand sa zambesti (sincer daca se poate), sa privesti lumea in ochi si sa nu fugi de privirea lor, foloseste-ti simtul umorului (tranteste cate-o gluma), gandeste-te ca nimeni nu e perfect si.imagineazati-i pe ceilalti in posturile cele mai hoioase atunci cand stau de vorba cu tine.
Legat de cum sa actionezi fata de un prieten/iubit (ce crezi tu ca e): incurajeaza-l, vorbeste cu el cat mai multe si da-i dreptate, fa-l sa aiba incredere in el, da-i de inteles ca nu are de ce sa fie rusinos fata de tine. Daca nu deschide el discutia, fa-o tu! Nu trebuie sa ii marturisesti tu sentimente, le va banui dupa cum te comporti.

4 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Sa fiti iubiti, eventual sa il feresti de probleme gen minor nu major si toate cele bune! PS : Nu ii da mesaje de dragoste sau mailuri! Ps2. Cand o sa ai copii sa nu faci lectii cu ei ca le distrugi viitorul.

| stef87 a răspuns:

1. Nu stiu cu ce poate fi condamnata o persoana atunci cand renunta la o persoana pentru alta persoana atat timp cat nu si-a asumat nimic fata de ea.
2. Nu diferenta de varsta ar fi problema, ci varsta ta! Nu crezi ca e prea devreme sa te gandesti la chestii de genu asta? Faptul ca iti e simpatica o persoana nu inseamna ca trebuie sa va implicati intr-o relatie serioasa.
3. Baietii au o imagiantie uneori prea bogata; uneora e de-ajuns sa le dai din senin un simplu telefon sa-i intrebi ce fac...si vor incepe sa se gandeasca la multe lucruri. Uneori e de-ajuns sa ii acorzi un feedback pozitiv.
Totusi, sunt de parere ca te grabesti, ar trebui sa fie alte lucruri care sa te preocupe mai mult acum, restul vor veni de la sine la momentul potrivit.

| cokocosmy explică:

Mi-am cerut scuze ca am scris mult! si nu cat am scris mi nelamurirea ori dati si voi un raspuns calumea de ajutor ori abtinetiva plisz si problema mea era alta am scris mult ca am scris mai explicit dupa aia era bai ca n-am scris sa se inteleaga situatia.inainte sa-mi dati sfatu cititii cu atentie happy

| cokocosmy explică:

Nu ma prea grabesc altele la varsta mea dej is sparte eu nu-s genu party all the time. cu alte chesti gen scoala n-am treaba nu vreau sa ma bag cu el sa ma aerd sa fiu cool nu-s piti. adevaru ii ca el i timid si nu stiu ce sa fac ca mis si eu timida de intr-un pamant.si despre varsta nu-i bai poate sa astepte unele chesti nu-i genu te ard si m-am tirat la next girl