| ionutz255 a întrebat:

[CITITI TOT VA ROG] Salut! Deci, acum 1 an si 2 zile prietena mea s-a despartit de mine,motivul nu stiu,dar sa va povestesc tot! Deci a venit pe la mine,am inceput sa ne sarutam,dupa a zis ca vrea sa plece acasa ca trebuie sa plece la pregatire la matematica, dupa eu am iesit dp mess si cand am intrat am citit un mesaj prin care imi zicea ca ea se desparte de mine din cauza ca ea credea ca vreau de la ea numai sex si alte alea, dar nu era asa! Eu chiar o iubeam si o iubesc! Si de atunci n-am mai vorbit cu ea! Si in timpul relatiei care am avut-o 2 ani ea se tot despartea de mine si isi batea joc de mine,dar ii placea cand o luam in brate si o sarutam! Dar isi batea joc de mine sadcrying Si eu o imploram sa se intaorca la mine si nah.Dar ultima data cand ne-am despartit nu m-am mai rugat de ea sa fiu cu ea...dar nici ea de mine si eu cred ca mi-a ajuns atata bataie de joc! Mai bine am lasat-o in treaba ei,dar acum a devenit insuportabila! Numai vorbeste cu mine asa mult,numai merge cu mine la strand, numai merge la pescuit cu mine! Asa ca nu stiu ce sa fac! Si de cand m-am despartit de ea numai gasesc nicio fata din orasi care sa ma iubeasca...straight face [SPER CA NU V-AM PLICTISIT CU POVESTEA MEA, VA ROG AJUTATI-MA]

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Mai, sa incep cu sfarsitul.big grin cum sa nu mai gasesti o fata care sa te iubeasca? De ce te grabesti si disperi? Chiar simti nevoia neaparat sa te iubeasca cineva? Sau crezi ca ea te iubea? Dupa cate povestesti ea nu te iubea, ci doar tu pe ea. Deci daca a devenit insuportabila, tot mai bine pentru tine ca o poti uita mai repede, si nu ai de ce sa disperi. Viata merge inainte, fete sunt o gramada si frumoase si cuminti, trebuie doar sa stii unde sa cauti si sa nu te grabesti. Nu trebuie sa lasi pe nimeni sa isi bata joc de tine, ti-a prins slabiciunea ca te tot rugai de ea sa va impacati. Dragostea de-a sila nu se face, deci daca vrea sa plece, drum bun! Daca te iubea cu adevarat nu vroia de n ori sa se desparta de tine. Bafta iti doresc si nu te grabi, cateodata e bine si sa fii singur happy

| VadTot a răspuns:

Prin acelasi calvar trec si eu doar ca relatia a durat 5ani asa ca lasa o acum decat sa suferi mai rau mai tarziu~~~~! Deci prietene nu doar ca te a mintit cand ti a reprosat ca vrei de la ea doar sex ci sigur te si inseala! Te Asigur si iti Garantez!

| Cosmiinna a răspuns:

Ce urât. şti ca şi în cazul băieţilor, femeile se plictisesc repede. poate între voi a apărut acea monotonie şi pur şi simplu' a distrus interesul. dar totuşi o relaţie de 2 ani e mult. eu cred că e mai bine aşa, pentru tine. Totuşi ai şi tu un suflet şi nu meriţi să fi bătaia de joc a nimănui. Cat despre ea, pot să-mi dau seama că ceva a schimbat-o, poate a apărut un alt personaj happy Încearcă sa ieşi cu prietenii şi să găseşti pe altcineva, chiar dacă, nu pentru o relaţie, ai avea nevoie de cineva care să te consoleze. Sper să fi bine şi ţine minte că într-o relaţie mereu cineva iubeşte mai mult, dar asta nu e un motiv să îţi baţi joc sau în cazul tău sa fi bătaie de joc. Baftă :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să accepţi faptul că s-a despărţit de tine.Ea a trecut peste asta,de aceea nu te mai contactează,nu mai merge la pescuit cu tine,nu mai merge la strand.
Te tratează cu indiferenţă şi ar trebui în acest caz să faci la fel.

Ai răbdare. Ştiu că ai nevoie să te simţi iubit,să ai o persoană lângă tine care să ţină la tine,să-ţi fie fidelă,să fie alături de tine! Dar, asta nu e atât de uşor precum pare!

Dacă simpatizezi pe cineva, nu te grăbi să te combini cu persoana respectivă. Încearcă să o cunoşti...şi să ai sentimente pentru ea, nu pentru fosta.

De aceea, e mai bine să faci o pauză, să laşi fetele deoparte şi să nu te mai gândeşti la ea.Lasă sentimentele să plece de la sine, treptat!

| LineGuide a răspuns:

O iubita merge cu tine peste tot pe unde o iei, ok? Deci si la strand si la pescuit si altele...cand nu mai e iubita ta nu mai simte nevoia sa vina cu tine...ok?
Din cate citisc eu, de fapt tu o iubeai ea profita...si voi erati indragostiti in mintea ta...

| freelove1486 a răspuns:

Buna imi pare rau de prietena dar aceea nu era o relatie poate ca ea nu te placea si statea cu tine din alte motive eu zic sa o lasi in pace pentru ca ea doar isi bate joc de tine

| Freestylers a răspuns:

Omule, tu iubeste sa fii iubit, nu iubi sa fi ranitwinking