| Lady_6501 a întrebat:

Conteaza diferenta de varsta intr-o relatie?
vreau sa va argumentati opinia

Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Depinde cat de mare este diferenta de varsta.De ex daca tu ai 10 ani si el 20 nu merge. Daca tu ai 20 el 30 poate poate.Intelegi tu ce vreau sa spun.

8 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Depinde.
daca vorbim despre fetite de 14 ani care stau impreuna cu barbati de 30 de ani sau si mai mult atunci da, conteaza.in acele relatii mai mult ca sigur ca acel barbat se foloseste de fata, cumparand-o cu fel si fel de daruri sclipitoare, iar fata se foloseste de acel barbat sa scape de parinti sau sta cu el pur si simplu din cauza starii financiare al barbatului.acele relatii nu stunt relatii normale si serioase.sa gandim logic! o fetita de 14 ani cauta cu totul altceva de la o relatie decat un barbat la 30 de ani.nu?
in general nu cred ca diferenta de varsta poate fi o problema intr-o relatie.conteaza mult mai mult maturitatea, personlitatea, caracterul, felul de a fi al persoanei de langa tine.

| Rukhsandra a răspuns:

Daca exista iubire nu conteazawinking

| RaluE a răspuns:

Nu stii zicala 'Dragostea nu are varsta'?

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Da conteaza...in masura ce cresti ti se shimba mentalitatea si din aceasta cauza apar discuti.stiu ca dragostea nu are varsta daca totusi 20-30 de ani diferenta e ceva.deci cam conteaza. Cel putin pentru minewinking

| Cătălina_6063 a răspuns:

Pai acum depinde daca va iubiti... daca esti fata si ai un iubit mai mare ca tine cu 1-6 ani nu-i nici o problema zic eu dar mai mare de atat cred ca e prea mare acum depinde si de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14, pr meu 18 si e okewinking desi ma crede cam mica daca avea 17 sau 16 era perfectwinking dragostea nu are varsa daca exista o atractie intre 2 pers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14, pr meu 18 si e oke winking desi ma crede cam mika daca avea 17 sau 16 era perfect winking dragostea nu are varsa daca exista o atractie intre 2 pers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca virsta nici odata nu conteaza, pe primul loc sint sentimentele si dragostea dintre voi...