| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza fizicul cand il/o vrei pentru o relatie?

37 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Desigur aspectul fizic este factorul decisiv 100%

| RAY a răspuns:

Conteaza doar sufletul si daca rupe cantarul sau te uiti la filme de groaza cand o privesti, logic ca conteaza, prima impresie, atractia sexuala se nasc din atractie fizica

| RAY a răspuns:

Andraiulia inca nu a fost la ora de biologie incat sa stie ca sunt lucruri biologice involuntare gen foametea, setea, atractia fizica, eronat dai fata )))))))

| T0T a răspuns:

Normal. Încă există persoane care să fie ipocrite cu chestiunea asta?

| sofisis a răspuns:

Normal. De ce nu ar conta?

| VibeTrix a răspuns:

Frumusetea e trecatoare, nu conteaza fizicul, conteaza cum gandeste etc

| AdinaanidA a răspuns (pentru VibeTrix):

Frumusețea e trecătoare... dar până trece... laughing
Și eu am un bunic care zice "nu-mi cumpăr mașină că oricum se strică" laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Mam vazut eu cu fete ca vibe si apoi a spus pai nu ne potrivim poftim? cum asa nu mi ai descoperit inca sufletul deja stii ca nu ne potrivim, fetele astea vor sa para a fi sfante de fapt sunt ipocrite

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

Sigur si tu ai sta cu unu care nu te atrage deloc ca conteaza cum gandeste )))))))) era o fata asa ca tine i placea de unu gras, zilele astea am citit ca e topita de unul frumos, popular si aia tot asa spunea ca tine

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Nu e adevarat ce spui, frumusetea e trecatoare. Fiecare cu gusturile sale laughing Sincer pe mine ma atrage daca s destept, felul in care gandeste, nu cum arata. Dar totusi, sa nu arate ca tarzan

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

)))))))) fi serioasa conteaza fizicul, de ce stai cu x daca nu te atrage fizic, doar de dragul de a sta, uratenia e tracatoare?

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Eu sincer as sta cu unul care e urat, dar gandeste ok, are un suflet bun, e inteligent. E patetic sa spui ca fizicul conteaza... pe bune, sa zicem ca tu esti cu Kim Kardashian. Daca ea e proasta, mai conteaza cum arata? Ce vorbesti cu ea? Cat de proasta e? laughing

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

Omule intelignta, personalitatea de ingeras nu are legatura cu atractia fizica, cand vezi un tip frumos instant se declanseaza ceva in creierul tau, astea sunt vrajeli ce scrii acolo ca sa nu fi suprficiala, orice fata sincera spune ca conteaza fizicul, fata aia te asigur ca nu va sta cu unu care nu o atrage fizic sau material

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Ce spui tu acolo sunt aberatii pentru mine. Dusturile nu se discuta. Imi pare rau ca iti plac fetele proaste... si "frumoase"....doar la exterior

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

Ce scriu eu ce intelegi tu, omule atractia e involuntara nu noi decidem ceea ce ne place

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Cica "omule" laughing Intelegem ce vrem, dar totusi nu sunt de acord cu tine. Mai vorbim si peste 10 ani, sa vezi ca aceeasi parere am.

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

Mai vorbim peste ceva timp cand vei placea un baiat popular, asa spuneti toate apoi singure imi dati dreptate, inca esti fata mica

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Ray dragă, degeaba o să-ți spun că presupun că n-o să mă crezi.
Am respins la viața mea o grămadă de tipi mișto, feți-frumoși, modele, colegi de-ai lu' frate-miu, doar pentru că ori erau proști ca noaptea, ori erau tupeiști și nesimțiți, ori ghiolbani..etc.
Teoria asta cu atracția fizică pentru că arată bine e valabilă, dar doar primele 10 sec. până când deschide gura și zice ceva. Apoi, dacă e trol, s-a dărâmat totul. Poți să fi nef***** de 1 an că tot nu te vei duce cu el.
Așa că faptul că ești frumos, nu e decât o deschidere de ușă. Sub nici o formă NU E o intrare.

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Fratele tau mi-a promis ca imi gaseste o iubita dar vad ca a uitat

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nu cred că e o problemă, dar vi tu în București sau vrei să vină ea la Timișoara? laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Cand merg in Grecia il iau si pe fratele tau el stie graca, imi caut o afrodita acolo

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Da, grecoaicele sunt meseriașe laughing... unele

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De ce faci chat la postarile mele?!

| VibeTrix a răspuns:

Sigur esti fata?

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca ajungi sa il/o vrei pentru o relatie, inseamna ca deja ai acceptat acea persoana din toate punctele de vedere, nu e asa? thinking
Daca nu avea fizicul sau caracterul pe care il voiai tu, nu il mai voiai.
Raspunsul pentru intrebarea " conteaza fizicul? " e da, conteaza, mai mult sau mai putin.
Sunt persoane pentru care conteaza doar fizicul, altele pentru care nu prea conteaza asa mult fizicul si pun cel mai mult accept pe caracter.Dar de contat, conteaza.

| Pool77 a răspuns:

Da. Ala conteaza cel mai mult la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteazã enorm, dar asta nu inseamnã trebuie sã arãti cã un fotomodel.

| NellieLovett a răspuns:

Dupa parerea mea, fiecare are propriile standarde si preferinte. Pentru mine, cel mai mult conteaza sa fiu indragostita de el si sa simt fluturi in stomac atunci cand il vad si vorbesc cu el.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Eu ma uit la suflet ca frumusetea exterioara este trecatoare

| Foxglove13 a răspuns:

Nu. Fizicul e un ambalaj. Tu cumperi ciocolata pentru ca are un ambalaj frumos sau pentru ca e buna?
Conteaza interiorul, sufletul persoanei respective. Nu te lasa "mancata" de o societate bolnava in care se pune accent pe fizic si nu pe interior.

| RAY a răspuns (pentru Foxglove13):

Nu societatea pune accent si tu ca individ percepi ceea ce e frumos sau urat

| AdinaanidA a răspuns:

Contează ce îți place. Unele preferă slăbănogii, altele musculoșii, altele average... sunt multe gusturi și multe preferințe.
Deci fizicul contează doar în sensul în care îți place ție sau nu.

| NikFlorian a răspuns:

Depinde de ce crezi tu, la ce te gandesti prima data
"Vai ce bine arata!" sau " Ce tip de treaba!"
Eu personal cand caut ceva la o fata, prima data caut ce are in sufletul si in mintea ei ca acest lucru este ceea ce conteaza caci zice:

Facerea(Geneza):
Capitolul 1
27. Şi a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat şi femeie.
Dumnezeu in milostivirea sa l-a facut pe om cea mai mpretioasa si frumoasa creatie a lui de aceea cand privesc o persoana in ochi vad chipul lui Dumnezeu, indiferent cum arata.

| Lichan1 a răspuns:

În mare parte da contează dar pentru tine contează?

| Luoar94 a răspuns:

Fizicul nu atat de mult, bine nici chiar sa aiba 230 de kg si barba mai mare decat a mea... Ceea ce conteaza este personalitatea pe care o are, felul cum gandeste, felul cum se comporta, felul cum priveste ea lucrurile happy, intelegerea comunicarea, respectul laughing astea conteaza rolling on the floor) de asta sunt inca singur

| Legotm a răspuns:

Prima impresie conteaza fizicul