| sappy a întrebat:

Contraceptia in mediul rural? In unele familii de la tara fara mijloace materiale,fara educatie dar care "produc"copii pe banda rulanta, doar pentru a le folosii alocatiile si pentru a-i exploata cand vor creste! Acele familii nu le ofera un viitor acestor copii fara vina! Ce ar trebui sa faca statul?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Mare dreptate ai, din pacate traim intro tara de nepasatori doar cu gura ne pasa cu faptele nu ne pasa

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal ar fi sa se faca educatie sexuala serioasa, mai ales in mediul rural... da mai avem mult pana acolo

| neutrino a răspuns:

Statul este interesat sa fim multi prosti.

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Superb! Trist si foarte adevarat!

| ElenaSA a răspuns:

Sa le ofera acestor copii o sansa. Daca se constata ca nu sunt crescuti cum trebuie sa ofere posibilitatea sa fie crescuti de catre alta familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statul ar trebui sa faca mai multe scoli, nu biserici. Nu am nimic impotriva religiei dar tinand cont de numarul bisericilor fata de cel al scolilor...In privinta acelor oameni, statul ar trebui la se ia copii tinand cont ca acestia *** crescuti in conditii mizere sau sa incearca sa le gaseasca un loc de munca parintilor atat timp cat exista cooperare.