| Diana661 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit...Si mai mult, cred ca si el ma place. Sper sa nu fie totul doar in imaginatia mea.Stiti cum e...
Ce ma face sa cred ca e indragostit de mine?
Pai imi zambeste fara motiv in timp ce vorbim si se uita insistent in ochii mei. Uneori pastreaza atat de mult contactul vizual,incat ma intimidez si imi mut privirea in alta parte. Pur si simplu se uita profund in ochii mei si zambeste, fara sa zica nimic.

Astazi s-a intamplat ceva ce m-a dat rau de tot peste cap...Am fost la niste cursuri de engleza la care participa si el. Urmeaza sa merg la un concurs zilele astea.Cand ne-am despartit,la plecare, m-a imbratisat strans si mi-a urat succes.Nu stiu ce sa cred, daca a fost doar ceva de incurajare sau daca tine la mine cu adevarat.
Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| Mandreiv a răspuns:

Cu siguranta sentimente sunt si ar fi indicat sa discuti cu el pe tema asta. Nu trebuie tot timpul ca un baiat sa faca pasul de a iti propune sa fiti împreună. Poti sa ii bati un apropo in sensul de ai spune sub forma de gluma:.,, eu cred ca tu ma placi" si vezi ce zice sau ii poti bate un apropo ca ai vrea sa iti fie mereu aproape sa te incurajeze ca si de data asta sau sa iti dea un sarut de incurajare. Bafta la concurs dar si cu baiatul.

| Diana661 explică (pentru Mandreiv):

Ms...Nu stiu ce sa fac, sunt mai timida de felul meu.Sunt in liceu si nu am avut niciodata un iubit.

| Mandreiv a răspuns (pentru Diana661):

Nu trebuie decat sa iti faci curaj sa scrii un mesaj si sa ii dai send. Ii posibil ca nici el sa nu faca vreun pas din aceleasi considerente sau pana nu primeste vreun semn cum ca iti place de el si ca vrei ceva mai mult decat un partener de friendzone. Gândește-te ca nu ai nimic de pierdut. Ii poti da un mesaj dupa concurs sa ii spui ce ai facut, sa ii mulțumești pentru suport, pentru ca iti este alaturi si ca tine la tine si vezi ce zice.

| Diana661 explică (pentru Mandreiv):

Voi incerca...Sa vad daca pot.

| Mandreiv a răspuns (pentru Diana661):

Scriel, inchide ochii cu degetul deasupra butonului send, gândește-te la el si la acele momente care iti fac placere cand ii in preajma ta si apasa.

| Diana661 explică (pentru Mandreiv):

Daca voi parea o disperata? Daca il voi speria?

| Mandreiv a răspuns (pentru Diana661):

Daca dupa un simplu mesaj va trage concluzia asta si se va speria inseamna ca are ceva probleme. Un mesaj de mulțumesc nu are ce sa strice doar nu ii spui ca vrei sa te culci cu el, pur si simplu ii zici un buna si multumesc iar daca nu da nici un raspuns inseamna ca mai bine ii dai pace dar nu cred ca va fi cazul pentru ca din ce ai spus ceva intre voi este trebuie doar sa dea unul scanteia ca sa iasa foc, sa zic asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diana661):

Intreaba daca vrea sa meditati amandoi asa va cunoasteti si mai bine, daca ii ceri ajutorul si vine sigur ii place de tine.

| Zsolt15 a răspuns:

Eu cred ca te place din ce imi descrii, adica eu asta as face daca as fi indragostit happy
Noroc la concurs!