| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca cel care paraseste se va reintoarce? Chiar daca in momentul despartirii spune ca nu mai stie exact ce simte si ca nu e afectat de faptul ca se desparte.Totusi vorbim de o compatibilitate foarte buna. vreau argumente. FUNDAA

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de motivele care l-au facut sa se desparta. In majoritatea cazurilor ciorba reincalzita nu mai e buna, dar am vazut si cupluri care s-au despartit si apoi si-au dat seama ca trebuie sa fie impreuna.
Conteaza in cazul asta mult sexul. Daca sexul este exceptional, sansele de impacare sunt mai mari.
Mai conteaza enorm motivele. Am vazut adesea cupluri in care un partener era perfect fericit pe seama nefericii celuilalt (adica isi impunea dorintele crezand ca ele sunt si ale partenerului).

| neutrino a răspuns:

Orice om serios se tine de cuvant.

| ElenaSA a răspuns:

Argumente pro-se intoarce daca mai simte ceva pentru persoana in cauza, daca reuseste sa ierte persoana pe care s-a suparat
argumentre contra-daca este o persoana nehotarata, daca nu mai simte ceva pentru fosta, daca simte ceva pentru altcineva, daca vrea sa fie singur/singura un timp

| Floricikmov a răspuns:

Poate ca arenuntat pentru ca vrea sa isi faca curat in ganduri sau sa se relaxeze si sa se gandeasca bine ce face si poate ca candva se va intoarce dar nu se stie cand. Daca si-a facut o alta prietena nu cred ca se va mai intoarce doar daca aceea va renunta la el. Nu te mai gandi la asta poate ca va fi fericit asa si poate duce o viiata buna. Daca el spune ca nu sufera si ca nu ii pare rau ca a renuntat la iubirea ta inseamna ca asa este si nu ai cum sa-l fortezi sa stea alaturi de tine, sa va amagiti amadoi poate a vrut sa faca o schimbare in viata lui vazand ca asa nu merge. Nu uita sa zambesti in zilele grele, el doar zambetul te poate ajuta sa treci peste toate greutatile pe care le intampini in viata, el este praful magic. Te pup si ai grija de tine!

| Loredana555 a răspuns:

Este destul de probabil ca cel care paraseste sa se intoarca mai devreme sau mai tarziu, indiferent de motivul despartirii. Daca atractia/sentimentele inca exista sau vor reaparea in timp, cu siguranta se intoarce. Insa exista o probabilitate foarte mare ca ceva ce nu a functionat din prima, sa nu functioneze niciodata, deci ai mare grija si gandeste-te in primul rand la fericirea ta! Ar trebui sa accepti in viata ta persoanele care iti pot oferii ceea ce iti doresti.