| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca cel care paraseste se reintoarce? Chiar daca in momentul despartirii spune ca nu mai stie exact ce simte si ca nu e afectat de faptul ca se desparte.Totusi in relatie n-a existat niciun fel de greseala. FUNDAA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cele mai multe ori nu se intoarce. Iar daca se intoarce, fostul partener mai poate avea vreo incredere? Eu nu cred in relatiile "reincalzite". Maine-poimaine se poate intampla din nou, nu poti pune nici o baza pe cel/cea care te-a parasit sau te-a inselat.

| Floricikmov a răspuns:

Nu se stie daca se va intoarce, poate ca da poate ca nu. Se va intoarce doar daca a renuntat la tine pentru ca a vrut sa-si faca curat in ganduri sau sa se relaxeze sa ia o pauza. Dar nu se va intoarce daca si-a gasit pe altcineva in viata lui. Daca acea persoana il paraseste se va intoarce poate candva dar nu se stie cand. Si mai ales ca nu ii pare rau ca va despartit inseamna ca nu mai are sentimente pentru tine si decat sa va amagiti sa sa te amageasca ca te iubeste mai bine a renuntat. Mai bine sa-l vezi fericit alaturi de cineva decat trist si suparat. Sfatul meu este sa nu te mai gandesti daca se va intoarce sau nu ci sa zambesti. Zambetul este cel mai bun remediu pentru orice, nu mai fi stresata pentru ca nu te ajuta cu nimic. Pentru orice fata zambetul este arma ei secreta si praful magic. Succes! Ai grija de tine.

| sakura021 a răspuns:

POATE SEINTOARCE, dar cel de care s-a despartit nu ar trebui sa il mai accepte (nmeninu e prostul nimanui). Daca nu era sigur, insemna ca nici atunci cand se va intoarce nu va fi 100% sigur.
Trebui sa treci peste si sa-i aratica esti fercita si fara el.