| Vulv a întrebat:

Credeti ca este posibila o relatie dintre o fata de 24 de ani si un baiat de 17 ani?

Răspuns Câştigător
| vladut91 a răspuns:

Orice e posibil :*
Intre unii parinti este si diferenta de 8 ani deci, macar incearca. Poate acum o sa iti para o diferenta mare dar in viitor nu o sa mai crezi asta, mie imi place de o fata cu 2 ani mai mare si se pare ca merge intre noi, macar incearca

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Depinde de gandirea fiecaruia. Tu probabil esti matura, vrei ceva serios iar el este un pusti si vrea doar distractie. Nu prea e compatibilitate.

| Drolja a răspuns:

Da, după cum am mai zis, un partener mai tânăr nu poate reprezenta decât beneficii, cu acesta nu vei întâmpină neplăcerile pe care le-ai putea avea cu unul mai în vârstă: zbârciturile, mâinile aspre, blazarea, părul de peste tot, mai puțin pe cap; unuia de 17 ani abia-i crește mustața, îți dai seama ce placere-i oralul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Difetenta este destul de mare. Daca era invers mai era catusi de cat plauzibila diferenta dar asa cam slabe sperante. Totusi incearca.

| LoveSleep a răspuns:

Daca tu ești fata, s-ar putea.
Daca e invers, nu.

| Felys a răspuns:

Nu.acolo e vorba doar de calmarea hormonilor nu de relatie in adevaratul sens al cuvantului

| TanteMarianne a răspuns:

Orice e posibil. nimic nu-i imposibil cica. deci de ce nu? dar acum sa stii ca poate sa nu fie nici posibila. daca e o atractie mare intre voi doi, nu de genul imi place curul tipei ca poate sa faca twerking sau imi place ce zgomote face in pat ci una care sa se bazeze si pe personalitate si alte lucruri da merge. chiar daca unu dintre voi e mai matur sau mai copilaros poate merge. tu incearca in cel mai rau caz va desprtiti.

| LeZizu a răspuns:

Asa si asa. Exista cazuri de relatii in care fata este mult mai mare decat baiatul

| Drolja a răspuns (pentru LeZizu):

Iar băiatul îi zice fetei "mama".

| LeZizu a răspuns:

Sau surioara! Acum totul depinde de comportamenutl fetei fata de baiat. Daca ea, ca fata cu o varsta mai inaintata va acea un comportament de persoana cu experienta si el va vedea ca ea este o persoana cu experienta, da o sa ii spuna mama sau surioara mai mare.
Cred ca ai mai vazut pe la tv de relatii in care fata era mult mai mare decat baiatul.
Eu ca baiat, la o fata daca ar fi sa fie mai mare decat mine as vrea cu 2 ani, 2 ani si un pic

| eelena1797 a răspuns:

Mai greu avand in vedere ca fata gandeste mai matur, baiatul automat mai copilaresc. pot aparea certuri usor.

| Masochistul12 a răspuns:

Posibil,dar e cam mare diferenta, nu prea are ce sa vada la tine sincer, ea e destul de invarsta, vrea ceva de la viata, tu esti copil... iubita mea e mai mare cu 2 ani decat mine si ne intelegem foarte bine, e chestie si de mentatiltate, incearca, nu ai ce sa pierzi!