| nicolae26 a întrebat:

Credeti ca exista DRAGOSTE ADEVARATA SI FARA CONDITII? e din ce mai greu sa-ti faci o relatie zilele astea, si asta pentru ca PRETENTIILE sunt mai mari decat la o firma cu cereri de comanda- marfa...

Răspuns Câştigător
| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Eu nu cred că există dragoste adevărată și fără condiții. La început toți spun că se iubesc, după aceea, urmează căsătoria, și. divorțul. Probabil există la început, în primii 2 ani [la unii luni], pentru că te poți plictisi de persoana respectivă happy.
În fine, asta e părerea mea.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pe bune, tu chiar crezi ca dragostea adevarata nu impune conditii?
Pe ce teritoriu de povesti traiesti, de visezi la asa ceva? oricat ai iubi o persoana, totul are limite-de comportament, de gandire, de ce-ti inspira persoana aia pentru relatie.
Cand va aud cu dragostea aia neconditionata...Mai nou nici mamele nu-si mai iubesc copiii neconditionat.
Cand zic conditii, chiar nu ma refer la materialism. Oamenii vor sa se simta bine langa altcineva, pur si simplu.

| nicolae26 explică (pentru Libelle):

Nu esti deloc concreta...

| FrozEenSoul a răspuns:

Da, exista, caut-O!

| nicolae26 explică (pentru FrozEenSoul):

U faci misto de mine?

| Anastasia_4911 a răspuns:

Normal ca exista. ce-i cu intrebarea asta!?! Iubirea nu este un targ, te iubesc pentru ca te iubesc..nu te iubesc doar pentru ca ma iubesti. ce-i care au zis ca nu exista... e parerea lor..trebuie s-o respectam..chiar daca este eronata!