| Ora411C a întrebat:

Credeti ca exista un viitor pentru o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Normal că există.

Ştiu că e doar un paradox dar uneori o relaţie la distanţă apropie cuplul respectiv. E ciudat, dar e aşa.

Dacă există iubire şi încredere va exista şi un viitor.

O zi perfectă să ai.

25 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Pot sa va contrazic, normal ca exista viitor chiar eu am o relatie la distanta de 3 si jumatate si la anul urmeaza sa vina la mine sa se mute definitiv. O relatie la distanta este se tine cu incredere foarte mare unul in celalalt si bazat pe comunicare foarte deschisa intre cei doi si in sinceritate. Dragostea adevaata invinge orice

| Ora411C explică (pentru dydy22):

Ai dreptate, dar nu poti avea mereu siguranta deplina in partener... si atunci apare gelozia. Si in relatiile astea mai...normale sa le zic asa exista gelozie, dar mite la distanta. big grin

| RAY a răspuns:

La ce baieti sunt in ziua de azi, sunt baiat nu fata, eu unu daca as fi fata nu as crede in asa ceva, nu cred ca un baiat poate sa nu insele mai ales daca are o relatie la distanta ori e impotent ori e anormal, mai ales la pubertate cand ne gandim doar la sex, prin prisma experientlor mele nu cred in asa ceva, vei avea de suferit bianca, sfatul meu fi indiferenta nu te implica prea mult, intarnativa cat mai repede posibil real sa va vedeti fata in fata

| Duucu a răspuns:

Nu,nu există. Astea-s abureli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, daca esti geloasa mai bine nu laughing te imbolnavesti numai cu gandul ca te poate insela, dar si sa aflii ca a fost adevarat?

| Ora411C explică (pentru anonim_4396):

laughing Asta asa e...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ora411C):

Esti geloasa?

| Ora411C explică (pentru anonim_4396):

Poate putin... :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? confused

| Demonull a răspuns:

Te pisi pe ele relatii mananca timp, bani si la urma te doare.CE ROST?

| Ora411C explică (pentru Demonull):

Ai dreptate intr-un fel...

| Madayna a răspuns:

Da, daca exista iubire si incredere.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Depinde de distanta si de buget.

| Delmoniko a răspuns:

Da si nu. E nevoie de prea multa maturitate si experienta. Cei doi trebuie sa fie foarte compatibili si sa se iubeasca prea mult.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Nu. niciodata.

| Ora411C explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Cateva argumente?

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Ora411C):

Cunosti pe cineva care are o relatie la distanta care merge?

| Ora411C explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Nu merge perfect, dar da...merge.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns (pentru Ora411C):

Deci e loc de mai bine, sa zicem 2-3 luni merge, dar mai mult de atat nu isi are rostul, gaseste-ti un om real, palpabil nu doar unu de il vezi odata la nu stiu cate luni si in rest doar discutii pe internet. nu va pot intelege cu prostia asta, sunteti casatoriti? ce rost are o relatie de genul asta? doar asa ca v-ati obisnuit unul cu altul, exact ca batranii, nu incearca ceva nou pentru ca ii sperie chestii noi si ce e cunoscut e mereu de incredere. mai da o sansa si altor oameni nu numai aluia.

| ByCats a răspuns:

Atata timp cat tineti unul la altul.Da, exista

| Ora411C explică:

Adica?thinking

| Ora411C explică:

Mda...e clara treabawinking.

| Ora411C explică:

Adica Isus vorbeste prin tine sau cum?rolling on the floor

| S0XoSoxo a răspuns:

Nu

| maciucalindo a răspuns:

Da,nu exista