| Ingrid16V a întrebat:

Credeti ca merita sa lupti pentru persoana pe care o iubesti enorm de mult? desi aproape toti incearca sa ne despartacrying... m-am impacat aseara cu fostul meu prieten cu care am fost mult timp... dar nu prea am incredere in el, nu stiu de ce dar parca mi-e frica sa mai continui aceasta reletie:-smai ales ca am impresia ca tine mai mult la cealalta fata, cu care a fost cat timp am stat despatiti. Dar el mereu imi zice ca ma iubeste si ca ar face orice sa pot avea din nou incredere in elsadsincer nu stiu ce sa mai cred, il iubesc foarte mult dar mi-e frica sa nu-l pierd!

Oare merita sa lupt pentru el?

Multumesc pentru raspunsuri:*:*:*
Cel mai bun raspuns(detalii mai multe)primeste Fundytza!

>big grin

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca merita sa lupti pentru. ceea ce iubesti cu adevarat, nu te da batuta, sti doar ca speranta moare ultima.Si impotriva mea si a prietenului meu s-au pus toti, inclusiv familia mea care mi-au interzis sa mai fiu cu el si toata lumea incerca sa ne desparta si sa ne convinga sa rupem relatia, dar nu s-a putut.Am fost si noi despartiti insa iubirea ne-a adus din nou impreuna si acum ne intelegem de minune.Ai spus ca ai fost mult cu el, deci inseamna ca va leaga sentimente puternice, inseamna ca va iubiti din moment ce v-ati impacat.Trebuie sa ai incredere in el, e foarte important intr-o relatie.
Daca zice ca te iubeste poate asa e, dar faptele vorbesc; poti sa iti dai seama ce simte el dupa felul cum se manifesta cu tine.
Daca te iubeste, nu ai sa il pierzi.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Daca iubirea, dragostea e una pura si adevarata merita sa lupti cu orice si oricine pentru voi. Dar trebuie sa simti intens ca iubesti persoana respectiva nu sa iti impui asta sau sa iti placa doar. Daca iubirea e sincera si impartasita nimeni si nimic nu va putea niciodata sa va desparta.Cum sa faci sa ai incredere, din pacate increderea e un lucru ce se castiga atat de greu si se pierde atat de usor. Dar daca spune ca te iubeste da-i o sansa sa iti arate ca poti sa ai incredere in el.INcrederea in timp se castiga, recastiga.Nu te lua dupa impresii ci dupa fapte, daca spune ca te iubeste crede in ce spune si ai sa vezi daca e asa sau nu. Uite-te in sufletul tau si vezi ce e acolo, raspunsul e la tine.Bafta!

| butterfly:X a răspuns:

Off. te inteleg.stiu cum e! si eu m-am despartit de o luna si ceva de prietenul meu.amndoi am trecut peste multe...multi au vrut sa ne desparta insa dragostea noastra a fost atat de puternik incat am trecut peste! dar totusi.ne-am despartit.nu l mai iubesc... pur si simplu cred ca mi s a luat de tot. dar insa ma tin l el si ma doare sa l vad cu altasadTu incearca sa lupti pentru cel ce il iubesti! stii vb aceea:in dragoste si in razboi totul este permis! luptati impreuna pentru iubirea voastra! incercati sa infloreask bobocul pe care l ati crescut in trecut! lupta pentru el.incearca sa i doveste prin toate mijloacele utile ca il iubesti dar ai foarte mare grija! daca tu simti ca si el te iubeste si nu te minte, lupta! daca nuwave big grinbafta:*

| andreyusnice a răspuns:

Merita sa lupti pentru cel iubit.Nu se stie ce-ti rezerva destinul.Trebuie sa-i mai dai o sansa, dar sa fi atenta.Trebuie sa-i spui ce simti.Trebuie sa fi si putin optimista.Fi atenta cum se poarta cu tine si vei fi mult mai sigura de ce simte el pentru tine.Nu lua aminte la ce-ti spun ce-i care vor sa va desparta(fata de care imi placea(ii dadeam flori, ciocolata, ii faceam poezii, eram atent cu ea, stiam cand era suparata si o ajutam etc.)a ascultat ce au zis aceia si ne-am certat). Iti urez noroc si nu uita ca dragostea nu se vede, dar ea exista. Ea nu se demonstreaza doar prin cuvinte dar si prin fapte.

| nebunademika a răspuns:

Nici un baiat nu merita, crede-mawinking iti zic din propria experientawinking