| RAY a întrebat:

Credeti ca o curva = una care o face pe banii, tarfa una care te inseala din iubire, poti face o femeie de casa?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Eu una cred ca mai repede faci femeie de casa dintr-o prostituata decat din una care tradeaza din pasiunewinking

21 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar da. Oamenii dacă sunt ajutați și au bunăvoință cu siguranță se pot schimba.

| Drimmero a răspuns:

Curva ramane curva, are asta in sange, nu ai cum s-o schimbi, prost e ala ce se indragosteste de o curva!

| Fatamuntilor a răspuns:

DEPINDE sunt cazuri si cazuri...
Sa luam spre exemplu cazul unei femei care a fost pacalita intr-un fel sau altul si OBLIGATA sa se prostitueze fara a avea posibiltatea de a se impotrivi. Daca gaseste barbatul capabil care e in stare sa NU TINA seama de trecutul ei (MENTIONEZ NU a fost vina ei), sa treaca peste MENTALITI, peste eventualele comentarii ce ar putea aparera DA, se poate!

| minrest a răspuns:

Man, dintr-o biblioteca cu birou, daca te pricepi la mobila si ai scule, poti sa faci un birou mare pentru comp si un corp suspendat pentru carti. Dar te costa mai mult decat daca le cumperi sau daca le faci din PAL, bagi si munca multa, poti si sa gresesti si sa le strici. Dintr-o prostituata de nevoie poti sa faci o nevasta devotata, care o sa stie din ce ai scos-o, dar cine stie daca vei putea conduce cu bine intregul proces, oricum prostituatele nu prea stralucesc intelectual. Mai sigur si mai ieftin e sa faci nevasta dintr-o fata care vrea sa se marite. Ca bonus, e si mai stramta. Sa nu imi spui ca nu conteaza. Salut.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu! Mai prosti sunt aia care le baga in seama. Majoritatea baietilor prefera una care stie sa dea mai ''bine'' din fund, si in acelasi timp sa ii manance de bani, aici nu e vorba despre iubire. Pe cand ar putea avea o fata cuminte, doar pentru ei, care sa ii iubeasca pentru cum sunt ei, nu pentru ce au in portofel. Dar aici depinde de mentalitatea fiecaruia.

| 6684464 a răspuns (pentru Florentina9210):

SEX-ul e la baza.
Sunt destui barbati carora nu le pasa daca partenera e o curwa(sau fosta curwa) atat timp cat fac sex de calitate.
Daca acea partenera mai este si gospodina, atunci aia e.

Acum referitor la intrebare(care nu stiu daca am inteles-o 100%), si curwa e tot om.

| Florentina9210 a răspuns (pentru 6684464):

Aha. Deci sa inteleg ca tu preferi una facuta ''varza'' de altii, din simplul motiv ca face sex de calitate? Frumos asa! Dar cat o sa tina asta? O sa te plictisesti de ea. Si iti vei dori sa gasesti o fata sa te iubeasca nu sa iti iubeasca banii. De obicei ''fetele'' din intrebarea mentionata mai sus, asta cauta la un barbat. BANII! Ca ea daca este umblata, nu o sa stea doar cu tine, o sa gaseasca intotdeauna altul mai bun!winking

| 6684464 a răspuns (pentru Florentina9210):

Normal, la un moment dat nu o sa-mi mai placa sa fac sex cu curwa(depinde...) si am sa caut iubirea daca ea nu o ofera. Si o curwa poate sa iubeasca...
Orice om de pe planeta daca gaseste persoana care sa-l iubeasca asa cum vrea, asa cum ii place o sa se indragosteasca de acea persoana, nu o sa o lase. Nu conteaza daca este om de stiinta sau curwa.
Daca esti iubita ti-ai da pana si viata pentru acea persoana care te iubeste asa cum iti place.
Ce vreau sa spun este ca un barbat poate face o curwa sa se indragosteasca de el(nu este imposibil), dar tine de noroc(destin cum mai spun unii).

| Florentina9210 a răspuns (pentru 6684464):

Da, dar ai de ''munca'' pana sa o faci sa te iubeasca cum iti place tie. Oricum, fiecare persoana percepe situatia intr-un mod diferit. Eu mi-am spus punctul meu de vedere.

| 6684464 a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu trebuie sa o fac sa ma iubeasca, trebuie sa o fac sa se indragosteasca de mine. Cu alte cuvinte, sa o iubesc asa cum ii place. De asta am spus ce este vorba de noroc(/destin), pentru ca nici un om nu stie in ce fel vrea sa fie iubit pana este -si in momentul ala se indragosteste-.
Si... cu ALTE cuvinte, acea persoana speciala imi ridica nivelul dopaminei dar nu(neaparat) si ce am in pantaloni doar atunci cand o vad.

| Florentina9210 a răspuns (pentru 6684464):

Da, dar de obicei acest gen de persoane nu prea stiu sa iubeasca, sunt mai mult pe interes.

| Paradoxal8856 a răspuns (pentru Florentina9210):

Si unde se afla fetele astea de treaba de care pomenesti tu? De fel sunt urate sau foarte tacute. Si sunt atat de putine ca nici nu prea gasesti. Plus ca stim toti ca fetele de treaba au data de expirare pana prind gust si fuge cu altul. Pentru ca fata fata ramane. Se plictiseste de bine mereu, de aia au si disparut baietii de treaba, din cauza fetelor. Daca esti bun esti luat de prost

| Florentina9210 a răspuns (pentru Paradoxal8856):

Daca o fata este cuminte si serioasa, nu inseamna neaparat ca e urata. Este cuminte pentru ea. Ce, daca ar vrea nu ar gasi baiat sa se distreze? Dar asteapta baiatul potrivit. ''De aia au disparut baietii din cauza fetelor''. Lol. Si baietii sunt ingerasi, asa-i? Uite iti dau un exemplu ca sunt si fete cuminti. Eu! Am 23 de ani si mai mult de 4 relatii nu am avut ( serioase ) in rest au fost aventuri, dar pana la un punct. Doar am iesit in oras la un suc, ne-am plimbat si cam atat. Nu am fost innebunita dupa baieti. Intotdeauna mi-am zis, care o sa fie al meu, e pus deoparte. Si am avut multiple ocazii ''escapade'' dar nu am vrut.

| Paradoxal8846 a răspuns (pentru Florentina9210):

MOR DE RAS. Daca tu te crezi "linistita" ce inseamna pitipoanca pentru tine? Dumnezeu sa ma ierte nici nu vreau sa stiu. Plus ca comentariul cu baietii cum sunt nu isi are rostul. Sunt baiat si imi plac fetele, de ce as da 2 bani pe cum sunt restul de baieti? Ce sa mai zic de faptul ca tu esti cuminte si gata inseamna ca mai sunt multe. Doamne cu cine imi pierd eu timpul sa vorbesc. Imi pare rau ca te-am deranjat am crezut ca te duce capul la mai multe tu aia cuminte.

| Idkidk a răspuns:

Desigur, o poti face femeie de casa, dar ti-ar trebui toata viata sa o faci, e greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvele au caracter, curvaria e locul lor de munca, acasa e altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Ztery a răspuns:

Curva`i curva pana moare.

| Roseek a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci. Nici nu merita efortul...

| Paradoxal8856 a răspuns:

Vezi Pretty Woman, ai sa gasesti interesant filmul. In acel film prostituata devine femeie de casa dar femeia din ziua de azi nu e ca cea din film. Ramane asa cum e. Ai sansa doar sa te stoarca pe tine de bani si sa se culce cu fractu sau taicatu.