| adina_8849 a întrebat:

Credeti ca o iubire poate sa se piarda intr-o luna si jumatate? mai ales ca nu mai exista o comunicare fregventa.ar putea uita tot ce a fost intre noi in tot acest timp? distanta ar putea sa fie in defavoarea noastra? am uitat sa specific iubitul meu e plecat din tara iar distanta asta imi da o stare de neliniste si neincredere. e prima oara de cand suntem impreuna cand stam asa mult timp unul fara celalalt.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te nelinisti,iubita!
Lasa-l sa isi vada parintii,sa se bucure de clipele petrecute cu ei.
Tu,de cate ori veti comunica,arata-i increderea ta in el si multa dragoste. Fara frici,fara ingrijorari.
Timpul care trece va fi o incercare mare a iubirii voastre si,nu e mult o luna si jumatate.
El se va intoarce in tara, in climatul lui obisnuit, nerabdator sa se regaseasca in bratele tale din nou.Cred ca va fi si mai frumos decat inainte, veti fi si mai apropiati!
Ai rabdare si incredere!

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Buna draga Adina! happy Da, din pacate, cred ca se poate sad Uite de exemplu, la mine asa s-a intamplat. Si noi inca chiar vorbeam f mult la telefon, dar se simtea ca nu ne mai vedeam zi de zi cum ne obisnuisem. Poate cine stie a cunoacut pe alta, poate ca si-a dat seama ca sentimentele lui pentru tine nu sunt asa de puternice, sunt multe posibilitati... straight face Distanta e clar ca va distruge relatia si daca vrei sa mai salvezi ceva din ea vorbeste cu el, explica-i ca tii mult la el, ca nu vrei sa va raciti, ca impreuna veti trece peste tot. Daca totusi nu da semne ca vrea acealsi lucru, renunta pentru ca dragoste cu sila nu se poate straight face

| liz23 a răspuns:

Buna,din punctul meu de vedere iubirea se pierde daca nu exista incredere, comunicare si nici interes pentru a continua.In situatia de fata depinde de voi,de cat va doriti ca relatia sa mearga,Perioada de o luna si jumatate nu consider ca va va afecta pe termen lung daca chiar exista vointa din ambele parti. Vei fi trista acum,poate e si el, dar trebuie sa te gandesti ca timpul trece repede, el se poate bucura acolo cu familia dar si tu aici.O iubire nu se uita asa repede.Eu zic sa nu te mai gandesti atat de mult la ce ar putea sa mearga rau,cand vorbiti arata-i increderea,iubirea, dorul si reaminteste-i ca cineva il va astepta cu bratele deschise, zambind.

| maradi3 a răspuns:

Adina,daca simtit CU ADEVARAT ceva unul pentru celalalt,nu conteaza nici distanta,nici perioada traita unul fara celalalt! banuiesc ca nu e la capatul lumii si comunicati cat de cat,telefon,net etc...iar daca cumva,TU ai dubii si te gandesti daca sa mai continui sau nu,atunci,ceva e-n neregula intre voi! Sincer,daca doua persoane se iubesc, nu conteaza indiferent de ce li s-ar pune in cale, impreuna pot rezolva tot!

| adina_8849 explică:

Se intoarce in tara sigur, dar peste o luna jumatate.e doar in vacanta la parinti ca sunt plecati din tara de ceva timp si nu putea sa amane plecarea ca ar fi facut-o.

| gεόrgιιαηα a răspuns:

Stiu ce simti. Nu trebuie sa te`n doiesti, o luna jumatate nu este mult, trebuie sa`si vada si el familia, parinti. totusi, punete in situatia lui.e dificil.dar multumeste-te ca nu e 1an-2. Asta e bina, e doar o luna jumatate.

| WooppS a răspuns:

Daca nu se mai intoarce in tara UITAL! parerea mea.adica ce rost are sa tii la o persoana daca nu va vedeti sau nu comunicati cel putin. daca se intoarce si te iubeste ai incredere in el si asteapta-l. Bafta