| SwechTyop a întrebat:

Credeti ca poate exista o relatie de prietenie intre o fata si un baiat fara sa existe sentiment din partea unuia dintre ei? Dau funda pentru cel mai frumos raspuns pe care il primesc!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poate sa existe, dar ce te faci daca cealalta persoana chiar are sentimente si vrea mai mult? Daca stii ca are si daca cealalta persoana nu doreste sa fie cu el/ea, parerea mea e ca trebuie sa ii spuna clar ce simte, sa nu isi mai faca sperante aiurea cealalta persoana
Dar daca ambii sunt doar amici, fiecare nu are sentimente de dragoste mai puternice, atunci e perfect deoarece se pot sfatui reciproc cu privire la lucrurile care nu le cunosc si celalat le cunoste. ( ma refer lucruri stiute de baieti si lucruri stiute de fete).

8 răspunsuri:
| rox13yy a răspuns:

Da,poate exista, am un astfel de prieten.Candva am fost impreuna apoi ne-au venit mintile la cap si ne-am despartit, am ramas prieteni de ani de zile si intre noi nu exista sentimente de iubire, ci doar de prietenie.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai specificat la ce fel de sentimente te referi/Pentru a se putea da un raspuns corect era necesara aceasta specificatie deoarece sentimentul de prietenie nu este identica cu cel de iubire.In cazul in care unul dintre cei doi nu nutreste un astfel de sentiment fata ce celalalt se poate spune ca acela triseaza si este un prieten fals.

| LoveSleep a răspuns:

NU. Nu există și nu va exista niciodată. Mai devreme sau mai tarziu va exista o "scanteie" si depinde. Ori la ea, ori la el, ori la amandoi. Ma refer in general si la o prietenie adevarata, nu la faptul ca vorbesc ca niste cunostinte, prieteni, amici, o fac rar si toate alea.

| TPUuser199 a răspuns:

Nu. Am avut multe prietenii si toti la un moment dat au pus sentimentul, astfel mai devreme sau mai tarziu am fost nevoita sa rup orice prietenie cu ei... sad

| SwechTyop explică (pentru TPUuser199):

Imi pare rau pentru tine.

| TPUuser199 a răspuns (pentru SwechTyop):

Crede`ma ca si mie imi pare. E greu sa iti vezi ''fostul'' cel mai bun prieten ca pe un necunoscut... Cand imi aduc aminte cat radeam inainte impreuna si cate tampenii faceam... E greu, dar asta e happy

| loveM a răspuns:

Da, poate sa existe. si eu am un prieten care e ca fratele meu, ne intelegem foarte bine, ne mai si certam uneori dar merge. si niciunul din noi nu are altfel de sentimente pentru celalalt.