| Ellly23 a întrebat:

Credeti ca primul prieten poate fi si ultimul? Credeti ca o relatie din adolescenta poate dura toata viata daca partenerii se iubesc?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e bunavointa si incredere deplina tine, dar se limita sa iasa cu persoane de incredere sau sa ramana doar ei 2 pentru o incredere mai puternica.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,e foarte posibil, doar de ei depinde. De cat de mult se respecta, se iubesc.
Cunosc cazuri de genul!

| HolyPotato a răspuns:

Părinții mei sunt împreună de la 16 ani. Dar în ziua de astăzi sunt slabe șanse.

| iubesc a răspuns:

Desigur, atat timp cat iubesti orice este posibil.

| h3r a răspuns:

Rar...dar hai să zicem că nu-i imposibil. Dacă partenerii o iau ușor, etapă cu etapă...și bineînțeles, cu mult respect...se poate ajunge la ceva frumos, puternic.

| Oana92 a răspuns:

Se mai intampla!

| Hevnoraak a răspuns:

Da una la 11 milioane.
Adolescenţii sunt ca vremea în 5 ani se schimbă de 10 ori.

| NotToday a răspuns:

Da si nu. In optinia mea, sansele sunt extrem de mici ca o relatie din copilarie sa dureze la nesfarsit... Astea sunt basme! Insa, e posibil sa va intalniti intr-o zi, la o varsta mai matura si sa "aprindeti" iar sentimentele care au fost intre voi... Prima iubire nu se uita (cel putin pentru 1 din parteneri).

| igrek a răspuns:

Nu prea.

| mihaibrad a răspuns:

Vei intalni multi visatori care iti vor spune ca da, multi sceptici care iti vor spune ca nu, adevarul fiind relativ. Einstein stia ce spune cand vorbea despre relativitate happy
Din punctul meu de vedere, acel lucru e posibil atunci cand oamenii sunt blocati si nu evolueaza cu adevarat. Daca evoluezi, e imposibil sa iti doresti la 30 de ani ce ti se potrivea la 18. Sa poata "creste" ei frumos impreuna? sa gaseasca acel melanj de cunoastere reciproca/deschidere/asumare/ etc, capabil sa ii duca mana de mana spre infinit? Hmmm... Ar trebui sa fie amandoi nepamanteni happy

| Lovetolove a răspuns:

Nu prea cred. E mult mai greu decat pare sa mentii o relatie pe o perioada lunga de timp (ajungand undeva la casatorie, trebuie sa treaca ceva vreme). Si..in adolescenta e greu sa-l gasesti chiar pe ala.
Ala, mai. Alesul inimii tale laughing.
Deci nu, dupa mine nu.

| Rusu_Adina_1986 a răspuns:

Desigur, atat timp cat iubesti

| gelu66 a răspuns:

NU. Odata cu inaintarea in varsta orgoliile se accentueaza. "Iubirea" din adolescenta nu corespunde cu sentimentul de iubire de la maturitate.