| lovedy a întrebat:

Credeti ca o relatie de la varsta de 17 ani poate dura toata viata? Adica sa aiba o familie etc?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt asemenea cazuri dar foarte rare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un astfel de scenariu era valabil si posibil cu cateva decenii in urma, si asa ceva se intampla mai ales in peisajul idilic dintr-un mediu/sat rustic. Doar in conditiile respective o prietenie din copilarie putea sa "supravietuiasca" pentru a se transforma intro relatie de cuplu/familie care sa dainuie viata intreaga. In conditiile actuale cand lumea este intro continua si rapida schimbare, devenind tot mai libertina pe zi ce trece, probabilitatea de a construi o relatie trainica in care partenerii sa ramana fideli toata viata devine extrem de putin credibila, daca nu chiar utopica.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de persoanele care construiesc relația, dar de obicei șansele sunt slabe ca 2 copii fără experiență să ducă o relație pe termen lung, tocmai de aceea majoritatea relațiilor din ziua de azi durează în jur de câteva luni.

| Emilian65 a răspuns:

Daca va dura toata viata relatia lor depinde de cei doi indragostiti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si aia de 50 la inceput cred ca au dat de dragostea eterna si la 52 se despart.

| Lawliet14 a răspuns:

Da, normal.

| OMFGConrad a răspuns:

Da, totul este posibil.

| Andreiu68 a răspuns:

Eu am un prieten, are 20 de ani, iar iubita lui are 17 si are o relatie de 4ani, i-am spus toti prietenii dim cartier daca are de gand sa se casatoreasca cu ea, iar el a spus ca da

| infinityskylines a răspuns:

Salut!
Draga mea, cred ca poate dura toata viata daca stii cum sa o mentii si daca intr'adevar este relatie constructiva. Atita timp cit este iubire, fidelitate si respect totul este posibil. Asa ca important este sa crezi ca o sa fie totul bine si sa tinzi spre asta!
Te pup:*

| sorana2998 a răspuns:

Se poate, dar nu iti creea iluzii de acum pentru ca vei suferii. Lasa timpul da decida
. Poti ajunge la facultate si sa iti placa de altcineva, dar da este foartr posibil sa ramaneti impreuna.