| Question_3829 a întrebat:

Credeti ca principala cauza a ruperii unei relatii intre o fata si un baiat este aceea ca ne indragostim de aspectul partenerului si nu ne atasam intai de calitatile lui?
Adica ajungem sa stam cu el/ea o vreme pentru ca ne place cum arata dar descoperim ca nu avem nimic in comun...
Alte pareri?

3 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Ai sarit o etapa!

daca deja sunt impreuna nu se mai pune problema aspectului. ca doar nu se despart pentru ca?! se uratesc persoanele sau cum? in alt cazz. poate se maturizeaza

"Adica ajungem sa stam cu el/ea o vreme pentru ca ne place cum arata dar descoperim ca nu avem nimic in comun."

Ok, ce spui tu e superficilalitate si se gaseste tot mai des. si apare monotonia de care spui tu.

Dar asta in caz in care nu a fost atractie de la inceput, caci daca era nu se ajungea la monotonie.

Povestea continua... da nu pot detalia multe aici.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca vorbim de "relatii" de 2 zile da.
Daca vorbin intr-adevar de relatii, in niciun caz. Eu tocmai frumos nu sunt, prietena mea chiar top model nu e (si o sa-mi rupa capul cand o sa citeasca asta) si in mod sigur nu suntem indragostiti unul de aspectul celuilalt! (bine, eu poate ca... putin asa blushing )

| Narcis2007 a răspuns:

Aflam toate "secretele" respectivului si nu ne mai atrage nimic si trecem la alta(ul)...stii intodeauna ne dorim ce nu putem avea iar cand avem totul vrem sa luam si din curtea vecinului, asa si aici