| malishka93 a întrebat:

Credeti in femeile acestea care prezic viitorul? credeti in ghicitoare?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asta mi-ar mai lipsi!
Nu,Malishka,nu cred in asa ceva, cred in mine, in creierul si mintea mea si stiu ca soarta mea eu mi-o hotarasc! Nimeni altcineva.

| adryana_6040 a răspuns:

Eu una nu cred in ghicitoare; si nici nu vreau sa-mi aflu viitorul. Eu cred in puterea fiecaruia dintre noi de a-si influenta soarta. Iar daca e adevarat ca soarta ne-o facem singuri, e lipsit de sens sa merg la ghicitoare...

| Tigrilă a răspuns:

Nu Malishka, is all bullshit prezicerile lui Nostradamus insa pot fi interpretate in 1000 de feluri,si inainte clarvazatori inainte sa vada in "viitor" fumau ierburi alea care iti dau halucinati;),au fost facute si documentare pe tema asta,
Acum sa ne intoarcem in zilele noastre, Ghicitoarele si Toti facatori de miracole sunt doar niste sarlatani,Incearca sa citesti horoscopul nu numai la zodia ta ca de obicei,Si ai sa vezi ca ai sa crezi tot ce scrie acolo, dar acele descrieri se pot aplica oricarei persoane de pe planeta, prin simplu fapt ca omul are tendinta sa creada tot ce ii se spune, uite un documentar interesant http://www.youtube.com/watch?v=jYjgeayfYPI

| Colla a răspuns:

Singurul in care am crezut a fost Nostradamus si o mare parte din prezicerile lui s'au indeplinit. Femeile acelea care prezic viitorul sunt doar femei care ar face orice pentru bani si nu ar trebui sa le crezi pentru ca in foarte rare cazuri s-a indeplinit ce au spus ele si acele cazuri au fost doar coincidente.So...Nu le da bani

| gaby37 a răspuns:

Crede doar in Dumnezeu

| mada_5472 a răspuns:

Gaby37 are dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar e amuzant cand e pe moca. De exemplu bunica mea citeste in cafea. Si mi-a zis multe care s'au adeverit sau care erau adevarate fara sa ii destainui eu ceva.