| littleony a întrebat:

Cum a fost primul sarut? cum si unde s-a intamplat?:X

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

22 august 1994, luna plina, take my breath away, fluturasi prin stomac vreo trei saptamani dupa aia, fluturasi chiar si acum. Am ramas buni prieteni.

32 răspunsuri:
| Kiddu4Strange a răspuns:

Chiar aseară s-a întâmplat. Eram eu cu gașca (și prietenul meu,cristi, era în ea.). A venit rândul unei fete să dee provocări(nu aveam sticlă) și cum eram doar două fete, cam toți trebuiau să-mi facă ceva. A ajuns la cristi, l-a provocat să mă pupe pe obraz, a făcut-o. L-au provocat asta de 3 ori,și pe mine o dată laughing
După,am mers pe drum(eram a biserică,I know, ciudatrolling on the floor) și acolo eu nu jucam, nu aveam chef căci muream de frig. Fata aceea l-a provocat pe cristi să mă sărute, și asta a făcut.
Ne-am apropiat ușor, îi simțeam buzele lipite de ale melelove struck Aveam mii de fluturași în stomac deși toți se holbau happy

A fost cea mai frumoasă înviere posibilă love struck

| Sonja234 a răspuns:

A fost foarte de curand.
Eram in fata la TNB, pe o banca, el ma imbratisa pe mine. Eram obraz in obraz. M-a pupat pe coltul gurii. Mi-am intors capul. M-a pupat pe buze. Dupa ceva timp, m-am trezit ca ne sarutam.
Cel mai frumos! happy

| deiudeia a răspuns:

Pff...primul meu sarut. A fost in vara trecuta [14 ani] acum am 15happy in luna iulie.era un baiat in gashca care intrasem recent bagata de prietena meahappyei ii placea mult de el si eu fiind noua nu prea il cunosteam dar auzisem de acest baiat si lui incepuse sa-i placa de mine, mie imi era indiferent ca nu`mi pasalaughingsi lui de prietena mea nu`i placeastraight facepff baiatu ala day dreamingavea ceva. special al luithinking nu stiu sa va explic day dreaming straight facedar ma atragea ceva la el si incepuse sa`mi placa si inca foartee mult :-s dar nu stiam ce sa fac ca si prietenei mele ii placea insa lui de ea nu! :-s si el m`a intrebat daca as vrea sa fiu prietena lui day dreaming nu stiam ce sa fac.dar a aflath si pr mea si mi-a ziS s`o fachappysa stau cu el si cu greu dar i-am zis ca o sa-i zic raspunsul afara.si imi era foarte frica pentru ca eu nu ma mai sarutasem cu nimeni! pana in momentul acela si ma striga si nu il auzisem [sau nu voiam sa-l aud laughing ]pana la urma m`am duS langa el si nu-l puteam privi`n ochi stateam cu capul aplecath[noi eram pe scara si mai erau copii vreo 5 6 sau chiar mai multithinking care nu prea se uiatu la noi]si ma tot intreaba ce am si i-am zis ca nu`i pot spune ca o sa rada poatethinking ca nu stiu! si a zis ca n`o s`o facalove struck ca deja banuieshte ce e si mi-a luat capul usor mi l-a ridicath si m`a sarutat nu am avuth timp sa mai fac ceva si l`am sarutat inapoi [era french kiss] si simteam fluturi,emotii,ceva a fost creca cel mai frumoosss sarut![ in timpul sarutului ne-au observat ceilalti si au inceput sa zica oo las`o mai sa respiree. chestii d egenullaughing ] love struckdupa ce s`a terminath,m`a intrebath "a fost greu?" laughing) si am inceputh sa rad si m`a intrebath "dar pana la urma care e raspunsu?"si l`am sarutat inapoilove struck desi a trecut un an si inca tin la el si suntem prieteni bunihappy dar el e genu care`i place de mai multe fete,si, glumet, cateodata exagereaza dar isi cere scuze mai apoi si.ieri am iesht afara cu el [el cam stie ca inca il plac]ma pupa pe buzethinkinglaughing) si pana al urma l`am sarutaat french! si toata seara numai asa am tinut`o [dar el are prietena].nu prea`i pasa de ea dar oricum cat d mult as vrea sa ne impacamstraight face! Il ador si seara d ieri am simtit iar.acel sentiment frumos,fluturii aceia, emotiile, tremuram [si d frig dar si de emotii]ce sa fac?"straight face love struck!?