| Alexandralove12 a întrebat:

Cum ar trebui sa trec peste o despartire?sadIL IUBEAM SI IL IUBESC ASA DE MULT! Dar nu mai e ca inainte(stiu eu de spun asta)Dati-mi un sfatsad

Răspuns Câştigător
| Zenit313 a răspuns:

Iubirea nu trece niciodata,este permanenta, nu poti uita persoana pe care o iubesti.
Dca reusesti sa il uiti, inseamna ca nu l-ai iubit.
Suferinta ne maturizeaza!
Trebuie sa iti dai seama ca nu este alta optiune si nu mai puteti fii impreuna, nu o sa mai suferi, dar o sa il iubesti in continuarehappy
Succes!

| Alexandralove12 explică (pentru Zenit313):

Multumesc mult pentru cuvintele spuse si ai perfecta dreptatecrying

| Zenit313 a răspuns (pentru Alexandralove12):

Cu placere, sper sa nu mai suferihappy

8 răspunsuri:
| Zuzazozo a răspuns:

Trebuie sa-l uiti.Iesi pe afara,in club, la un bar, intr-o discoteca, cu prietenel, distreaza-te si asa vei uita de el si vei trece mult mai repede peste despartire.
Goof Luck!

| Visitor a răspuns:

Salut! Pursisimplu gandeste-te la altceva, stiu ca ii greu din propria experienta, dar va merge(Daca esti din MD, Chisinau scrimi si poate ne intalnim(vorbesc serios))

| teocica a răspuns:

Baietii sunt ca autobuzele nu fugii dupa autobuz ca vine altuwinking

| RalucaScumpika a răspuns:

Nu prea ai cum sa treci peste mai ales daca inca il iubesti... dar eu te sfatuiesc sa incerci treptat sa nu te mai gandesti la el, cand iti aduci aminte de clipele petrecute langa el gandeste-te si la cele rele cand te-o facut sa suferi cand nu era alaturi de tine.

| ElektraAnDr3y a răspuns:

Cine zice ca trebuie sa treci peste? eu zic sa nu renunti daca il iubesti dar daca el nu mai vrea cel mai indicat este sa ramaneti prieteni stiu ca este foarte greu sa uiti persoana iubita uneori e bine si sa mai versi o lacrima ca suntem oameni nu stiu daca sfatul meu te-a ajutat dar asa e oke :*

| tpuspecial a răspuns:

Iubeste-ma pe mine si o sa il uiti.