| Livia1765 a întrebat:

Cum as putea sa fiu relaxata in timpul actului sexual pentru prima data?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti ajunge intr-o stare acceptabila de relaxare numai in cazul in care nu iti este FRICA/TEAMA in adevaratul sens al cuvantului de posibila/probabila durere care va apare in timpul penetrarii. De asemenea relaxarea reala a muschilor vaginului se poate produce/realiza doar prin efectuarea unei masturbari mai lungi prin ''degetica'' efectuata in timpul unui preludiu prelungit, efectuat in mod ''profesionist'' de catre un partener care iti este iubit adevarat. Succes si.....dezvirginare usoara!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Te poti saruta cu iubitul, si sa nu te mai gandesti ca te va durea un pic la inceput.

| VladAntonio a răspuns:

In momentul in care cunoști persoana care este lângă tine si ai incredere in el nu cred ca ai avea de ce să fii stresată
Dacă partenerul tau te iubeste crede-mă nu te va brusca!