| pkgkingu a întrebat:

Cum as putea sa-i demonstrez iubitului meu ca il iubesc? Suntem impreuna de 6 luni.

Răspuns Câştigător
| Simion_Alexandru_1992 a răspuns:

Iubirea falsa intotdeauna spune : Te iubesc, "doar daca...", "doar cand..."
Iubirea Neconditionata spune : Te iubesc "CHIAR daca..."
Nu "trebuie" sa faci nimic, pentru a demonstra ca iubesti pe cineva. E de ajuns sa fi TU insati.
Nu trebuie sa traiesti conform asteptarilor celorlalti, si nici ceilalti nu trebuie sa traiasca conform asteptarilor tale. Fiecare e liber sa fie Cine Sunt Ei cu Adevarat. Pacat ca multi poarta o masca si se lasa influentati de anturajul lor, TV, scoala, prieteni, parinti, etc...
Fi Tu Insati, si invata sa te Iubesti si sa Te Accepti pe tine insati, mai intai. Iti va fi mult mai bine atunci cand intri intr-o relatie, nu din "nevoie", ci din simpla ta Alegere :)
Cand avem "nevoie" de cineva/ceva in viata noastra, putem fi foarte usor manipulati. Cand Alegem, noi suntem in controlul propriul destin :)

O zi frumoasa iti doresc!
http://www.youtube.com/watch?v=ARBV_azHPYM

5 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Culca-te cu el si incearca sa ai orgasm.

| pkgkingu explică (pentru Awesom):

Ma gandeam la altceva, nu sa ma culc cu el.happy

| neutrino a răspuns:

Mai rezista inca cel putin o luna.

| yubaretzul a răspuns:

I.al; deszbracal; t.ai un pumn in gura si dupa il intrebi ''ma iubesti''? Dupa urmatorul raspuns o sa.ti dai seama daca el te iubeste sau nu.winking Sper ca am fost de ajutor in caz ca te indoiesti de el.

| 10asi a răspuns:

Nu cred ca e necesar sa-i demonstrezi exista posibilitatea sa si-o ia in cap...incearca sa fii naturala!