| ImiUrascViata a întrebat:

Cum creez atractie unei fete dezinteresate care nu simte nimic pentru cineva care ii arata ca ii pasa(prin gesturi de afectiune)? Deci nu contribuie la discutie si pare mereu plictisita desi eu mereu gasesc subiecte noi si e si greu ca nu spune ce ii place si o intrebasem -.-.

Pe scurt cu creez atractie catre cineva neinteresat incat sa ma roage sa fiu cu ea, fata in fata tongue? As prefera parerea unei fete care are c-am aceleasi obiceiuri.

13 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Răbdare, insistenţă şi perseverenţă! happy

| ImiUrascViata explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Fac asta doar doream un sfat cum sa o iau sa nu se simta agasata spun tongue (la capitolul insistenta).

| neutrino a răspuns:

O fata te poate place sau nu, sau ii poti fi indiferent. In cazul tau este valabila cea mai nefavorabila varianta si nu mai ai ce face. Respecta-i dorinta!

| ImiUrascViata explică (pentru neutrino):

I-am zis nu o oblig si sunt foarte politicos cu ea. Mai putin cand o tachinez, bine, acum banuiesc ca unele glume de le fac pe seama ei o c-am supara dar i-am zis daca are nervi vreau si eu laughing.

| Crucified a răspuns:

Tragi o băşină dezastruoasă în staţia de autobuz când eşti lângă ea. Să vezi ce atracţie creezi...

| w0nderboy a răspuns (pentru Crucified):

Ai vrut sa fii amuzant/a, dar ti-a iesit ca... intrebarea asta chiar nu merita sarcasmul tau ieftin.

| ImiUrascViata explică (pentru w0nderboy):

Asa e straight face

| Crucified a răspuns (pentru w0nderboy):

N-am vrut să par amuzantă. Dacă o fată nu te place... nu te place şi punct. Sunt slabe şanse să reuşeşti să-i creezi atracţie.

| w0nderboy a răspuns (pentru Crucified):

Nu mi te adresa mie, ca nu eu am pus intrebarea.

| MaliciousDeath a răspuns:

Daca ea nu se implica in discutiile pe care le purtati iar tu esti singurul care initiaza noi subiecte, ai putea s-o lasi mai moale. Daca era interesata cat de cat, poate ti-ar fi pus si ea vreo 1-2 intrebari inutile despre tine cand conversati...

| twopeist15 a răspuns:

Frate iti zic eu sa insistent deoarece poate reusesti....am fost si eu in aceeasi ipostaza ca si tine si pana la urma am facut acea fata sa ii placa de mine si sa tina la mine...Deci nu renunta.

| BlockBuster2013 a răspuns:

Frate, daca nu te place, asa ramane. Dar in unele cazuri, se comporta urat cu tine si dupa cateva zile isi face combinatie cu tine. Daca fata asta are forme, ceva, e frumoasa, asta e : ai pierdut. Ca vorba vine, fiecare baiat isi are admiratoarele. Fa-ti o gagica care o "suspectezi" ca te place sau ca prezinta interes pentru tine, poate asa vei fi fericit, si ii faci si ei ciuda.

| ImiUrascViata explică (pentru BlockBuster2013):

Nu sunt genul si da ma gandeam si la asta dar hmm am un gol in burta de cate ori ma gandesc sad. Ms oricum.