| anonim_4396 a întrebat:

Cum cunosc un baiat? Atata din vedere il stiu, il privsc pe hol la scoala. Dar is timida rau su mi-e rusine de ceilalti ca sa fac cunostinta cu el la scoala, si in alta parte e practic imposibil. Vreau sa ma cunoasca ca imi cam place de el. Fara facebook. Deci. Cum fac? Va rog. Vreau sa facem cunostinta neaparat. Ma uit cateodata insistent, da el se uita o secunda la mine daca se uita si isi vede de treaba lui. Va rog!
Aaaa, stiu unde sta, stiu adresele la toti din scoala ca is intr-o chestie cu doamna diriginta. Dar nu stiu la ce m-ar ajuta. c a doar nu vin peste el in casa. sad

14 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Păi, pune o prietenă să-ți facă cunoștință cu el.

| neutrino a răspuns:

Roaga pe doamna diriginta sa te ajute.

| zAnemică a răspuns (pentru neutrino):

Hai ca faci misto. Ii serioasa treaba asta

| neutrino a răspuns (pentru zAnemică):

Nu fac misto, pe mine doamna diriginta m-a ajutat mult in sensul acesta.

| zAnemică a răspuns (pentru neutrino):

O trebuit sa notez undeva adresele la toti elevii asta era singura legatura... si cum ii zic? Ma da mi-e rusine...

| stark47 a răspuns:

Poate poti face rost de numarul lui de telefon si stabiliti o legatura in felul asta. spui ca esti timida, poate poti transforma asta in avantajul tau.

| zAnemică a răspuns (pentru stark47):

Pai de unde fac rost? si cum ar veni asta in avantaju meu...

| stark47 a răspuns (pentru zAnemică):

M spus ca ai putea transforma asta in avantajul tau.in sensul ca nu va trebui sa fii tu nevoita sa faci primul pas, ci el.iar daca un pas va fi facut inseamna ca si lui ii place de tine.persoanele timide de cele mai multe ori dezvolta un simt al manipulari mult mai mare decat restul.iar numarul de telefon...sincer?! chiar nu ai cum sa faci rost de numarul lui? din oata scoala nu il are nimeni?

| zAnemică a răspuns (pentru stark47):

Apai prefer sa tin in mine. mi-e rusine n-am prieteni cui sa spun, sa cer. Prea multi si- au batut joc, acum m-am retras, zis gata. cuze daca te enervez. Multumesc de raspansuri.

| stark47 a răspuns (pentru zAnemică):

Ai cale lunga de mers in a ma enerva pe mine happy
stai calma, sunt aici ca sa te ajut asa cum pot
poate o cunostinta de a ta te poate ajuta de pe facebook cu un numar.de ce nu incerci sa fii clasica, si sa ii trimiti o scrisoare din moment ce ai adresa tongue

| zAnemică a răspuns (pentru stark47):

Am vrut sa-ti trimit un mesaj privat si n-am putut... zic eu ca ii mai eficient, daca mai vrei sa ma ajuti
Merci.

| stark47 a răspuns (pentru zAnemică):

Ti-am trimis eu un mesaj, raspunde acolo daca vrei sa vorbim in continuare

| zAnemică a răspuns (pentru stark47):

Sunt junior, umbla la setari ca nu ma lasa sa trimit. Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator''

| AnonimGirl2345 a răspuns:

La fel sunt si eu -.-. In aceeasi situatie ca si tine sigh ...Nu stiu ce sa iti spun sad...