| Lexiiii a întrebat:

Cum de unele povesti de iubire se termina asa brusc? Fara prea multe motive.

Inca stau si ma gandesc cum s-a terminat a mea. Nici nu stiu daca a fost iubire.
Am fost aproape 2 ani impreuna. El in vara a plecat cu cel mai bun prieten la tara la prietenul respectiv.
De cand a ajuns acolo a inceput sa se poarte ciudat. Nu mai vorbea ca inainte, se comporta alfel. Stia ca sunt geloasa si mai imi si zicea ca sunt fete dragute acolo si ca toate sunt de treaba. Ne-am certat de ziua mea de nume adica pe 15 august. A inceput sa tipe la mine ca iarasi sunt geloasa si chestii de genul. Nu ma mai cautat toata ziua, si nici nu mi-a raspuns la mesaje sau telefon. Ma cautat dupa 4 zile. Si, si atunci era rece il simteam, ne-am certat iarasi. Si pana la urma mi-a trimis un mesaj ca cel mai bine ar fi sa o lasam balta, si ca ar trebui sa imi caut pe altcineva.
Pe moment nu am inteles.
El s-a intors de la tara abia acum 2 saptamani. A stat vreo luna si ceva acolo. Si pe facebook m-a blocat si pe mine si pe prietenele mele. Dar eu am facut de pe facebookul mamei mele ca postase o tipa "feeling in love with x" Si el ia scris la o poza "deja imi lipsesti." Si mai aflasem de la alta prietena ca si-a schimbat si numarul de telefon. Asta ce inseamna ca nu m-a iubit? Ca ma iubeste dar e cu altcineva dupa foarte putin timp dupa ce ne-am despartit? Sau pur si simplu a inceput sa vorbeasca cu tipa aia de cand era cu mine. (tipa e de la tara de acolo)

Toata lumea imi zice ca nu merita sa ma gandesc la el, dar cu toate astea tot il iubesc, si am speranta ca poate o sa se intoarca intr-o zi inapoi la mine sad

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceva lipseste din povestea asta sincer, sigur ai facut tu ceva de ce comporta asa

| Lexiiii explică (pentru RAY):

Chestia e ca nu ar fi prima oara cand vrea sa ne despartim. El e genul de persoana ca zice "hai sa ne despartim" dar asteapta mereu ca eu sa ma opun.

| Danysan a răspuns:

Toata lumea vb dar realitatea e alta, E foarte greu sa uiti pe cineva la care ai tinut Enorm.E ca si cum ti-ai rupe o parte din tine.Dar el nu te merita si e un animal. Fata de care vb a cunoscut-o la tara si dupa cum spui pare sa aiba o legatura mai apropiata care dureaza de ceva vreme.Nu prea comentezi asa la o fata.Dar poate sa fie si o prietena cu care se intelegea bine.Nu ai de unde sa stii. Oricum nu da dovada de maturitate si se comporta aiure cand apar probleam intr-o realtie cand de fapt el ar trebui sa dea dovada de Intelepciune si sa aplaneze cearta.Tu decizi ce faci dar e clar ca el nu mai vrea sa fie cu tine cel putin deocamdata. Daca ai sperante ca o sa se intoarca intr-o zi la tine atunci mai ai de asteptat mult. Poate o sa deveniti *** Friends-scuza-ma dar asta e Realitatea.Nu trebuie sa astepti un baiat -Esti fata in pana mea -DEMONSTREZ-O!

| Raiiiisa a răspuns:

Ai dreptate.
Atunci cand pui suflet intr-o relatie, ti-e foarte greu sa accepti ca s-a terminat.

El a gresit fata de tine, a mers la tara si s-a cuplat cu prima iesita in cale, tinand cont ca, cu tine era de 2 ani.

Probabil in relatia voastra a aparut monotonia, sau ceva care pe el nu l-a mai multumit, ajungand sa caute in alta parte ce ii lipsea.

Daca o sa se intoarca sau nu la tine, timpul va decide.
Eu zic ca nu are rost ca tu sa stai suparata in timp ce el este foarte fericit cu alta.

| JustMeForever3 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti gasesti si tu pe altcineva pentru ca daca a trecut asa usoar peste despartire sau daca te-a inselat cand erati impreruna inseamna ca nu te-a iubit niciodata.Baieti mai sunt asa ca incearca sa il uiti

| alexutzaTaa a răspuns:

Lexiiii ar trebui sa-ti gasesti pe alt cineva si si sa-l dai uitarii sa-l faci sa se simta exact asa cum te-ai simntit si tu! da poate ca tea iubit dar "excursia" cu prietenul lui la tara la el nu a fost bine si cred ca tot spunea de fetele alea cas dragute casa te faca geloasa sau casa bata apropouri ca vrea sa se desparta de tine nu stiu ce a fost in capul lui pup papa sper ca team autat