| anonim_4396 a întrebat:

Cum e posibil să iubești doi băieți? sunt cu unul în relație il iubesc, dar il iubesc și pe fostul!

10 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Nu il iubesti. doar iti creeaza o stare de bine cand iti aduci aminte tot ce ai avut frumos cu el.
Axeaza-te pe actualul iubit, si incearca mai mult sa-l uiti pe fostul. Asta daca il iubesti mai mult pe actualul si vrei sa ramai cu el.
Daca vrei sa te intorci la fostul ...Mai bine nu te intoarce si gata. Relatiile incheiate ffffffff greu se mai pot reface. aproape de imposibile.

Bfta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Le-ai facut cunostinta pentru a se cunoaste intre ei? Daca nu ar fi cazul. S-ar putea sa fie lozul castigator iar sexul in 3 sa nu ramana doar o fantezie.

| LoveSleep a răspuns:

Doar la tine e posibil.
Ești unică, bucură-te.

| minrest a răspuns:

Gossip, daca vrei sa stii parerea mea, vad doua posibilitati: 1. Nu este iubire amoroasa, deoarece iubirea amoroasa e exclusivista, ci este o amicitie, ceva. Asta ar fi valabil daca esti micuta, dar nu prea pari micuta de loc. 2. Poate esti o fata, fie spus cu tot respectul, care cedeaza mai usor, si atunci poti iubi chiar mai multi. Am avut una acum zece ani pe santierul arheologic care s-a culcat intr-o noapte cu unul si noaptea urmatoare cu altul, dar nu s-ar fi culcat cu cine nu ar fi vrut. De altfel era desteapta foc, ma intelegeam cu ea foarte bine. Women with the mores of men. Daca nu e nici una din variante valabila, atunci e ceva ce nu stiu eu. Sarut mana.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si unde scrie ca acest lucru nu este posibil? Exista vreo lege in cartea de fizica care demonstreaza ca poti iubi o singura persoana, intr-o perioada determinata de timp?

Desigur, e posibil sa nu-l iubesti pe niciunul si doar sa crezi ca iubesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Maior_Adrian_1988 a răspuns:

E posibil pentru ca esti o impertinenta

| Emily99 a răspuns:

Deci sa denumim baietii. Ala cu care esti in relatie sa fie 1 iar fostul sa fie 2.
As putea incepe prin a spune ca ceea ce simti tu fata de 1 nu este iubire ci doar o simpla obisnuinta sau atractie, dar atat timp cat tu si 2 v-ati despartit inseamna ca ai facut-o cu un motiv. Iti recomand sa porti o discutie cu tine insuti si sa incerci sa iti lamuresti sentimentele. Si in plus eu nu iti cunosc modul de a gandii doar tu il stii.