| roxynikkkk a întrebat:

Cum pot sa-l uit pe fostul? Il iubesc mai mult ca pe orice pe lume,dar el e cu alta acum, si au o relatie serioasa? Cum sa trec peste toate astea?

Răspuns Câştigător
| UrSuL3Tz a răspuns:

Si legat de vorbele lui raymusic22tm, pai cam asa este vei avea o amintire legata cu el pentru totdeauna, dar tine minte un lucru : pana te insori mai este ai tot viitorul in fata asa ca distreaza-te sau daca nu, macar gaseste pe alticeva care sa te iubeasca si pe parcursul a vreo 3-4 zile vei cam uita de fostul si te vei gandi la actualul. Mie mi se pare ca raymusic nu a dat un raspuns bun, de fapt mi se pare mai exact ca nu a dat niciunul!

| roxynikkkk explică (pentru UrSuL3Tz):

Sunt fatabig grin

| UrSuL3Tz a răspuns (pentru roxynikkkk):

Mi-am dat seama roxy love struck :*. Eu sper ca te-am ajutat! Apropo. un id imi poti lasa?batting eyelashes. *

| roxynikkkk explică (pentru UrSuL3Tz):

Lasa-l tu si iti dau eu add:*

| UrSuL3Tz a răspuns (pentru roxynikkkk):

Stoica.alberto1996 :*

16 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Sa te distrezi mai mult, sa stai prin preajma altor baieti, sa cunosti noi baieti!
Si sa te gandesti ca "fosti" sunt doar FOSTI!

| RAY a răspuns:

E greu la inceput, probabil te intrebi cum de te-a uitat asa repede si de ce?
dar cu timpul il vei uita ai rabdare ceva isi va ramane mereu in amintire vechile amintirile cu el, important e sa inveti ceva din asa

| Azµre a răspuns:

Simplu, mergi mai departe, cunoaște alte persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate n-o sa poti prea curand.
Decat daca te "combini" cu alt baiat si te atasezi de el.

| MEIALI a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei o carte si o cutie de inghetata, sa vezi un film.Sa il uiti si sa te distrezi, apoi poate iti gasesti alt iubit. Iti va fi mult mai bine crede-ma.

| raducuu a răspuns:

Pai eu mi-as gasi o alta iubita si as face-o pe ea si mai geloasa. big grin

| Z6 a răspuns:

Ocupati timpul.
Gandeste-te in felul urmator : Suferi.Ce ai de castigat?

Baieti, mai sunt. inca foarte multi. Nu reau sa te mint ca o sa fie usor, cand iubesti nu uiti asa repede.
Timpul le rezolva pe toate. E ca o boala, care trebuie tratata si in timp va trece!

| UrSuL3Tz a răspuns:

Dupa cum facem toti, lasam timpul sa treaca iar dupa ceva timp ''ne bagam'' pe o alta persoana. Cam ceea ce trebuie sa faci este sa lasi timpul sa treaca, sa te calmezi si incearca sa razi cu cei de pe massanger (in special cu baietii sa ii bagi in seama). Si dupa le faci emoticoane cu inimioare si saruturi la cei care iti plac cat de cat, iar dupa o sa mai uiti pentru cateva secunde de totul, si cine stie, poate peste cateva zile v-a vrea sa fie din nou cu tine sau poate iti vei gasi alt baiat. Tine minte un lucru : Suferi dupa cineva, gasesteti repede pe altcineva si in maxim 2 zile dau la pariu ca uiti de persoana cu care ai fost si o sa il urasti.

| UrSuL3Tz a răspuns:

Uite inca un raspuns bun de la raducuu, care este la fel ca al meu sa zic big grin. Cum spuneam eu, gasesteti repede pe altcineva! big grin

| Denisadeny1 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-ti pierzi timpul cu un prieten si sa incerci sa-l faci gelos

| Crissstina01 a răspuns:

Si eu sunt in exact aceiasi situatie in momentul de fata. Mi-e foarte greu sa-l uit, dar ma straduiesc.