| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa ii spun unei fete pe care nu o cunosc ca o plac? e din acelasi oras ca mine, am vazut-o pe facebook, vreau sa fac cunostinta cu ea dar nu stiu cum sa-i spun, sunt mai timid, nu suntem la acelasi liceu(eu sunt a 10a, ea a9a). Nu stiu daca ar fi o abordare buna sa ii spun unei prietene de a iei sa ii zica ca o plac...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-i problema ca esti timid si mic ca varsta, ci ca mintea nu te ajuta! Ce sa faca ea cu un individ ca si tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De preferat este sa nu-ti faci iluzii, add to friend pe fbk, si de acolo vezi ce ii place(subiect de discutie), afli daca are pe cineva, nu te astepta la minuni, poate viseaza la altcineva sau poate nu. succes.

| En3Rgi a răspuns:

Hei! ..Si eu am fost timid pana acu dar sa iti zic eu cum sa nu mai fi:iesi pe afara cu niste prieteni care umbla mai des cu fete si te bagi si tu in vorba cu ele.O sa te obisnuiesti...asa incetu cu incetu..Asa si cu fata pe care o placi dar daca nu o sti si nici ea pe tine nu ii spune direct ce simti...mai intai imprietenestete cu ea..cu curaj iar dupa mai tatziu daca vezi ca ii place de tine atunci sa ii zici.Multa bafta!

| teodoraCBT a răspuns:

Cere.i mai intai o intalnire. Incearca sa o faci sa rada, sa se simta bine. Daca va merge bine, vei observa ca s.ar putea sa simta cv pentru tine. Dar nu te pripi. Daca totul va merge bine cere.i din ce in ce mai multe intalniri.Iar daca ea se simte dn ce in ce mai bine, gaseste un moment potrivit sa ii spui ca o placi printr.un mod subtil.Fa gestrui marunte, inteaba cei ii place, ce nu ii place, si adu.i din cand in cand o floare. Sper sa iasa cv intre voibig grin

| Titano a răspuns:

Logheaza-te in viata reala.