| JammyBrooks a întrebat:

Cum fac un baiat sa imi raspunda la mesaje? Cand ii trmit un mesaj nu raspunde doar cateodata...Ce sa-i scriu prima data? Ce faci sau?
Cand imi raspunde nu avem mereu subiecte de discutat pentru ca am vorbit de toate.Ce sa ii mai zic?
P.S:Credeti ca e mai bine sa-i zic ca-l plac sau nu? Cum sa-i zic intr-un mod mai altfel nu doar "imi place de tine"?
Multumesc.
Dau funda cui imi raspunde la toate intrebarile.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii scrii...,,salut,ce faci,, apoi in functie de ce raspuns iti da continuati,, discutia,, eu, personal cred ca baiatul nu e prea interesat de tine din cate am inteles si nu are nici un rost sa-i spui ca il placi

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca daca el ar fi chiar interesat de tine, ar incerca sa gaseasca subiecte de discutie, si ti-ar oferi mai multa atentie.
Daca ar fi sa fiti impreuna, crezi ca ati avea mai multe subiecte de discutie?
El nu pare foarte interesat de tine, si nu cred ca ar trebui sa ii spui ca il placi..ar fi inutil.

O seara frumoasa!

| neutrino a răspuns:

Un baiat, daca nu este interesat, nu are de ce-ti raspunde la mesaje.

| Azµre a răspuns:

Direct! Și la obiect!

| h3r a răspuns:

Dacă nu răspunzi vin peste tine!
Și nu, nu-i spune. Dacă simți că nu-ți oferă atenția necesară atunci e clar că n-o să meargă.