| Mirunnnnnaa a întrebat:

Cum faceți o relație să meargă, să nu intervină monotonia?!
O fată trebuie să meargă după iubitul ei!?
Am o relație la distanță de câteva luni... și mă gândeam cine după cine trebuie să urmeze.

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu mai traim in epoca de piatra ca femeia sa urmeze barbatul fi serioasa.
Cand va decideti sa va mutati impreuna mergeti unde va e mai bine si comod. Unde aveti de munca, aveti conditii lasa traditia ca degeaba te iei dupala ea daca nu esti fericita sau te chinui.
Unul din voi trebuie sa inteleaga si sa mearga unde e bine pentru amandoi poate chiar si la mijlocul drumului.

| OldSoul a răspuns:

Depinde la ce faci referire.
Daca faci referire la locuitul impreuna, trebuie gandit bine, sa fie facuta alegerea cea mai buna pentru voi.
Daca te referi doar la vizite, sa va vedeti, atunci e clar, atat el, cat si tu aveti datoria de a merge la celalalt, pe cat posibil in mod egal, nu te astepta sa vina doar el la tine, ca nu va merge asa.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui ca fata sa mearga dar daca iubitul vrea el sa vina la fata se poate si asta, iubire sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să urmezi pe... cine?
Crezi că 2-3 luni de discuții pe messenger sau conversațiile de la telefon te fac să cunoști pe cineva?
Trezește-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nici nu va cunoasteti si va asteptati sa "mearga" o relatie la distanta. Era altceva daca va cunosteati deja de o buna perioada si acum erati la distanta. Poate tu vrei sa intrebi cum sa nu va plictisiti pana ajungeti (poate) sa va cunoasteti...

Răspuns utilizator avertizat
| Jonas94 a răspuns:

De obicei, femeia vine după bărbat. De obicei, pentru că există și excepții.
Eu cred că o distanță moderată, ține relația vie, apare dorul, sentimentele sunt mai intense, sexul la fel.
Monotonia apare atunci când te muți împreună.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru MbCristi199):

Cr*tin handic*pat obsedat sexual imputit ce esti. luati-as neamu-n sulita.

| xenawarrior a răspuns:

Prietenul meu a făcut facultatea la București, noi locuind in Iasi. Deci 4 ani am stat la distanță. Pot să zic așa, acum că am trecut peste: este greu, trebuie sa fiți puternici și să vă doriți enorm să fie bine.
Legat de cine la cine merge, este in functie de posibilități. Daca tu ai job stabil iar ea nu, sau ii este mai ușor ei sa își găsească job in orasul tau, se muta ea. Dacă ești mai flexibil tu, vei veni tu la ea. Sau va mutați undeva la mijloc. Trebuie sa vorbiți despre asta. Vedeți cum este mai bine pentru amandoi. Nu trebuie sa băgați in seama obiceiuri învechite cum ca fata sau baiatul tb sa se deplaseze.