| anonim_4396 a întrebat:

Cum i-mi dau seama daca o fata ma place? Este o fata rad cu ea mereu, orice as spune rade, dar e si in preajma celorlalti la fel doar ca nu rade la fel de tare cand e cu altcineva, alti mai zic ca eu si cu ea ne-am combinat pentru ca ne intelegem bine iar ea rade si fuge dupa persoana respectiva, dar rade mult cand ii spune cineva asta si nu e deranjata de loc, ea e din alt sat dar mai vine la bunici foarte des si eu merg la bunici mei din sat la ea. Sora mea a fost plecata la bunici iar cineva de acolo a intrebat daca sunt frumos (daca arat bine ) si ea a raspuns repede ca da (fata respectiva nu sora mea ) laughing Deci? laughing Fundaa!

2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Dupa ceea c ai frelatat tu aici, este foarte probabil ca ei sa ii placa de tine. Poate ca te place, dar nu vrea sa o arate. Poti, pur si simplu sa ii spui ca tii la ea, si, dupa ce mai vorbesti cu ea, dupa ce radeti, faceti glume, spune-i ca o placi. Vezi ce spune, este mai bine s ii spui destul de repede, poate gaseste pe altul si iti va parea rau. happy Bafta! happy

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai daca rade atunci munca e pe jumatate facuta. trebuie sa faci pasul si "sa te combini". Cred ca te place. Incearca sa petreceti sa vorbiti mai mult voi doi. Astfel o sa petreceti si voi ceva timp frumos impreuna.