| PitikBhaa a întrebat:

Cum imi dau seama daca un baiat ma place? eu il plac dar nu prea stiu daca el maplace. imi mai ia apararea cate o data, si intr-o zi eream in parc cu gasca si ei au vrut sa mearca in fata blocului unui prieten dar eu nu si el a zis ca daca nu vreau sa merg ma ia pe sus. se poarta frumos cu mine dar e mai mare cu 2 ani jumatate decat mine. ce ar insemna, ma place sau nu, sa am sperante sa ma placa?(dau fundita pentru cel mai bun raspuns)

Răspuns Câştigător
| Relax_7124 a răspuns:

Pai spune-i ce simti pentru el si asa poate iti v-a spune si el tie daca te place daca se comporta frumos cu tine ori te place si el ori te considera o buna prietena nu conteaza ca e cu 2 ani maimare ca tine daca esti timida poti pune pe cineva sa il intrebe ce parere are despre tine ca mai apoi sa iti spuna tie ce a zis eltongue
Baftahappy
Fundaaa?puppy dog eyes

1 răspuns:
| Crisu a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Asa vei fi sigura. Poate te place ca prietena sau ca amica. Daca nu il intrebu nu ai de unde sa stii si in fond nu are nici o importanta ca e mai mare, adica ba da, e bine pentru ca e mai matur, dar nu este nici o problema.