| Papusika1Mika a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa te lase seara in oras?!

4 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Demonstrându-le că eşti responsabilă şi sufiecient de matură pentru a nu întra în bucluc. Şi bineînţeles, având o vârstă rezonabilă, eventual de peste 17-18 ani.

| OanaG a răspuns:

Eu cand am iesit le-am zis ca nu stau mai mult de o ora, si am venit acasa dupa 4 ore, morala...chestii.le-a trecut.

Ei niciodata nu vor fi de acord cu tineretu` din ziua de azi, rar mai sunt parinti ccccare sa aiba aceeasi mentalitate ca noi. Comunisti nu alta.

Zile ca o sa ai grija, o sa fii "cuminte".

| rino90 a răspuns:

1. papusica. stai pe acasa
2. invata sa intelegi ce iti zic ai tai
3. or sa te lase ei cand or sa vada ca poti gandi si poate sa ai si peste 18

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Spune-le ca la ora 23 vei fii acasa:*
Spune-le ca iesi cu mai multe fete.[prieteni].
Si ai grija.