| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ce orientare sexuala ai?

Răspuns Câştigător
| alex_5475 a răspuns:

Parerea mea uitate la 2 filme porno diferite adica unul straight si unul cu gay si vezi la care din ele reactionezi mai puternic si atunci iti vei da sema de orintarea sexuala.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simti atractia, e mai puternica decat orice altceva.

| psiholoaga a răspuns:

Pai, daca esti atras numai de sexul opus esti heterosexual (straight), daca esti atras numai de persoane de acelasi sex cu tine esti homosexual (gay sau lesbiana) si daca esti atras si de barbati si de femei, esti bisexual/a. Uneori, in adolescenta, oamenii mai experimenteaza, asa ca o atractie sau o experienta sexuala cu cineva de acelasi sex nu inseamna ca orientarea sexuala e clar homosexuala. Daca atractia se pastreaza si mai tarziu sau ai relatii de durata cu pers. de acelasi sex, se aplica ce am spus la inceput. Insa, mai important decat incadrarea in aceste categorii este cum te simti tu si cum te accepti.

mira
| mira a răspuns:

Dupa atractia fata de sexul opus.

carla
| carla a răspuns:

Este simplu: fie te atrag numai baietii sau numai fetele, fie te atrag ambele sexe si in functie de asta, iti dai seama de orientarea sexuala pe care o ai.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca esti atras de un animal esti cu siguranta ''zoofil''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti sat pe stanga, esti gay; daca iti sta pe dreapta, esti popo. Multumit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum privesti