| Constantin4 a întrebat:

Cum pot sa conving o fata sa iasa la o intalnire cu mine?happy Am mai intrebat.o daca vrea sa iasa cu mine de vreo 2 ori, dar ea a raspuns negativ motivandu-si raspunsul cu,,treaba" happy Nu vreau sa fiu prea insistent dar imi place de aceasta fata si nici nu vreau sa.i arat ca nici nu.mi pasa happy Am mai iesit la o intalnire pana acum cu ea si nu a iesit prea bine (am fost cam timid si nu am vorbit prea mult si nu am sarutat-o nici pe obraz, nici pe buze) happy De data asta ma.m hotarat sa fiu mai indraznet(sa o sarut la inceputul si la sfarsitul intalnirii pe buza si sa o mai,, pipai`` ca stiu ca vrea(i; a marturisit unui prieten ca sunt prea timid)). Cum pot sa o conving sa iasa la o intalnire cu mine? happy Dau funda celui mai bun raspunshappy Si stiu ca am fost cam penibilhappy

Răspuns Câştigător
| Rumi a răspuns:

Probabil ai fost penibil, nu pot sa imi dau foarte bine seama pentru ca nu am fost acolo, dar mai roag-o doar o singura data si de data asta fa-o intr-un mod mai special (ii poti lasa un trandafir rosu cu un biletel pe care ii scrii ca ai vrea sa va vedeti, dar nu uita sa te semnezi) iar daca si de aceasta data nu va dori sa iasa cu tine las-o in pace pentru ca vei deveni prea stresant si te va goni in suturi, iar daca o lasi in pace poate va observa la tine ceva ce nu a observat pana acum si te va intreba ea daca oferta mai e valabila. Ideea e: asta e ultima data cand o inviti iar daca te respinge din nou o lasi in pace pentru ca poate chiar nu te place sau se va intampla ce am scris putin mai sus. Mult noroc!

| Constantin4 explică (pentru Rumi):

Am intrebat.o daca vrea sa iasa cu mine prin telefon si eu i.am spus sa-mi raspunda sincer si ea mi.a raspuns,, Da", si am intrebat.o daca nu vrea sa iasa astazi cu mine si ea a raspuns ca este vara ei la ea si nu poate sa o lase singura Com pot sa-mi mai incerc norocul?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca ai fost penibil, mai incerca-ti din nou norocul si de data asta cucereste-o

| FoarteLetargic a răspuns:

Salut. Nu ai fost penibil. Scoate-ti ideea asta din cap. Ea nu mai vrea sa iasa cu tine pentru ca ultima data nu s-a simtit bine in compania ta. Eu iti recomand sa vorbesti cu ea sa va intalniti undeva, intr-un parc, nu la nu stiu ce cafenea/bar/restaurant. O astepti cu o floare si ii explici de ce ai fost asa timid. Daca imi urmezi sfatul sau nu e treaba ta. Numai bine!

| Tmcn a răspuns:

Nu vreau să te descurajez, dar dacă nu vrea, probabil nu te place. Mai bine o întrebi pe mess, fără romantisme cu trandafiri şi ce mai auzi aici, îi spui să fie sinceră, dacă chiar are treabă sau nu vrea să mai iasă cu tine. În funcţie de răspunsul ei te poţi hotărî dacă mai are rost să insişti sau nu.

| Constantin4 explică (pentru Tmcn):

Am intrebat.o daca vrea sa iasa cu mine prin telefon si eu i.am spus sa-mi raspunda sincer si ea mi.a raspuns,, Da", si am intrebat.o daca nu vrea sa iasa astazi cu mine si ea a raspuns ca este vara ei la ea si nu poate sa o lase singura Com pot sa-mi mai incerc norocul?

| Tmcn a răspuns (pentru Constantin4):

Îi spui să stabilească o zi în care sigur poate să iasă.

| neutrino a răspuns:

Trenul l-ai pierdut. O fata te poate place sau nu. Pe tine, aceasta fata nu te place.

| diana26 a răspuns:

Penibil nu e cuvantul potrivit, eu cred ca ai fost doar putin cam prea preocupat de cum o sa iasa si de aceea lucruurile nu au decurs tocmai bine... sfatul meu este ca la intalnirea viitoare sa ii faci complimente si sa ii spui ceva de genul: ^imi pare rau ca la intalnirea trecuta nu a mers totul bine dar stiu cum sa te fac sa uiti asta...happy si o saruti, cred ca ii va placea

| Constantin4 explică:

Am intrebat.o daca vrea sa iasa cu mine prin telefon si eu i.am spus sa-mi raspunda sincer si ea mi.a raspuns,, Da", si am intrebat.o daca nu vrea sa iasa astazi cu mine si ea a raspuns ca este vara ei la ea si nu poate sa o lase singura happy Com pot sa-mi mai incerc norocul? happy

| Rumi a răspuns (pentru Constantin4):

Mai sun-o si intreab-o daca vrea sa iasa si daca tot nu poate, cum a spus si Tmcn, spune-i sa stabileasca ea o zi.