| LolitaHaze a întrebat:

Cum pot să mă despart de el fără să îl rănesc?

Fundă

Răspuns Câştigător
| lolylolypops a răspuns:

Ii spui simplu:"Iubitule, imi pare rau stii eu chiar nu vreau sa te ranesc, dar poate si tu simti la fel, cred ca ar fi mai bine sa luam o pauza pentru ca eu cred ca ne-am distantat si consider ca relatia noastra nu mai este cum era odata, putem ramane prieteni sau cine stie...destinul ne poate readuce impreuna, dar momentan eu vreau o pauza."Merge intotdeauna daca faci asa, cred totusi ca ar fi mai bine sa-i spui personal decat prin mesaje, mess si altele! Ai grija, sper sa fie ok!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi sincera cu el si spune-i adevarul

| Bubulin4ik a răspuns:

Spune-i cum este, si ce simti tu de fapt!

| Cristina45 a răspuns:

Nu ai cum, daca tine la tine tot il va durea doar incearca sa ii spui mai frumos si sa ii explici motivur si spera ca te va intelege ataat, ca de durut doare, stiu din propria experienta ...sa despartit frumos de mine dar tot ma ranit si inca desi sunt intro relatie tot ma gandesc s regret ca ma gandesc cum ar fi fost daca ar mai fi tinut in fine iti urez succeshee hee

| RockTheNation a răspuns:

Daca tii la el si el tine la tine, nu puteti sa va despartiti fara sa il ranesti big grin

| Azµre a răspuns:

Discuți cu el îi spui motivul pentru care te desparți.

| Oana92 a răspuns:

Daca tine la tine oricum va suferi. Cel mai bine e sa ai o conversatie cu el si sa-i spui ce simti.

| drogh a răspuns:

Trebuie să stai de vorbă cu el şi să îi spui toate motivele la care ai ajuns la despărţire. Dacă te iubeşte sigur va suferi, dar îi poţi spune astfel,, Nu prea mai merge, aş dori să fie între noi doi doar o simplă relaţie de amicie, nu mai mult. Sper că mă înţelegi!''.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Stai de vorba cu el, dar iti zic eu sigur, ca daca te iubeste, trece greu peste si o sa sufere:*

| Rooksee a răspuns:

Il cuplezi cu alta

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui de ce nu mai merge...mai bine il ranesti si va uita decat sa-l minti...
nu ocoli pentru ca atunci el va crede ca ti-e jena si nu l-ai iubit

| tictacct a răspuns:

Transformate: fal sa nu ii mai placa ce ii placea la tine.