| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor! eu am mai scris pe aici m-ati mai ajutat mai ajutati-ma pentru ca acum s-a schimbat povestea. uitati cum sta treaba i-mi place mult de un baiat care e cu 1 an jumate mai mare ma rog sa zicem 2 asa asa coninuam suntem foarte buni prieteni la inceput credeam ca ma place (pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )apoi am scris aici mi-ati dat sfaturi am facut rost de nr lui de tel si id de mes pana atunci mergea bine ieseam impreuna afara, radeam ne simteam scer bine apoi eu i-a spus prietenei mele cele mai bune ca o place a intrebat-o daca vrea sa fie cu ea iar ea i-a spus ca nu vrea etc etc el mi-a spus chiar in fata ca o place pe prietena mea cea mai buna ba chiar mi-a spus ca sa le fac lipeala in fine atunci m-am gandit ca nu mai are rost sa fiu supata sau ceva asa ca am incercat sa le fac lipeala dar ea nu a vrut pentru ca nu ii placea si nici nu ii place de el si oricum prietena mea cea mai buna este mai mare ce el in fine m-am gandit ca daca tot nu ii place de mine sa nu il mai plac pentru ca nu are rost, dar nu l-am putut uita asa ca am continuat sa fim doar prieteni la un moment dat el si-a facut o gagica cu care am incercat sa fiu prietenoasa dar nu prea mi-a iesit pentru ca pur si simplu recunosc sunt geloasa, toti zic ca sunt mai frumoasa dect gagicasa si ca eu si cu el am face un cuplu frumos dar... pur si simplu eu nu stiu ce sa fac. el este cu fata aceea dar totusi se poarta cu mine de parca am fi mai mult ca niste simpli prieteni (cand stau pe banca vine si se pune langa mine

sau spune ca ii e somn si se intinde si i-si pune capul la mine in poala sau vine cu pretexte ''imbratisare de grup''ca sa ma ia in brate sau imi spune hai sa ne tinem de mana ca sa o facem geloasa pe o fata si in fiecare seara cand celelalte fete pleaca mereu el ramane singur cu mine afara )dar cu toate astea el are iubita, ce sa fac? va rog ajutati-ma cu cat mai multe sfturi va rogggggg

| Deeeutza a răspuns:

Va rog ajutati-ma! poih imi placea de 2 baieti. unul dintre el ma placea si s-a despartit de prietena lui pentru mine, dar a aflat ca imi place de altul si pana la urma sa impacat cu fosta lui prietena acum sunt indragostita de el si incerc sa-i dovedesc ca nu imi mai place de celalalt baiat.nu stiu cum a-i zic ca imi place de el pentru ca imi este frica de ce raspuns imi va da. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! nici eu nu stiu/ cred ca ma place un baiat si eu il plac un pik...adyca nu stiu este amuzant, dragut dar nu stiu daca il plac. se uita mereu la mine adica mergem impreuna la scoala si statea fff aproape de mine si imi venea sal imbratysez, simteam nevoia/ asta inseamna ca il plac? nu prea jtyu am doar 13 ani, cred ca mi-e frica sa-l plac: este cam tocilar si nu este pryvit bine da cey de la scoala. mie fryca sa rada cineva de mine! ce sa fac? va rog ajutati-ma. va rog din suflet nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se comporta diferit cu tine fata de cum se comporta c alte persoane. e mai tandru mai afectiv mai atent la ce faci si la ce ti se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna asta e un raspuns pentru fata care a spus ca are 13 ani :uite cum sta treaba mai intai de toate am si eu 13 ani, acum faza ca ti-e rusine ca acest baiat e tocilar si ca ar putea sa rada de tine cei de la scoala, depinte de tine, uite un exemplu eu sunt genul te persoana care nu ii pasa de ce spune lumea asa am fost mereu si nu o sa ma schimb in fine dupa ce ai spus tu se vede ca nu ai mai avut nici un prieten sfatul meu?:sa mai astepti nu te grabi ar fi bine sa deveniti amici prima data si dupa sa te apropi de el cat mai mult. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog! imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(de-a mea si de-a lui )(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar el se poarta cu mine ca si cum aam fi mai mult decat prieteni...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor va rog ajutati-ma mie imi place de un baiat si e mai maire decat mine cu multi ani si se uita mereu la mine si imi zambeste mereu ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu si eu daca ma place cu adevarat.se uita insistent la mine. ma studiaza din cap pana in picioare.ba chiar i-a spus unei prietene ca ma place dar parca nu am incredere mai ales ca o data aveam messul deschis si o vb sora mea cu el si nu sa comportat prea bine cand i-am zic ca nu am fost eu, nu a vrut sa ma creda. ce sfat imi dati? chiar il plac deci? astept un raspuns profesionist si poate chiar mai experimentatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place un baiat de la mine din cartier...si tot timpul ne tachinam si daca se ia cineva de mine el sare imediat si ma apara se uita uneori la mine ca la televizor...va rog ajutati-ma ce sa fac?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog! imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(de-a mea si de-a lui )(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar el se poarta cu mine ca si cum aam fi mai mult decat prieteni...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred ca un baiat de la mine din clasa de uita la mine si tot timpul il vad blocat la mine in fata rade, se uita la mine tot... ce sa mai cred?happy

| lylyana99 a răspuns:

Mai baietii sunt cam...
nici nu-s tiu cumj sa le zic! sunt foarte schimbat-ori si nu-i intelegi! bai dragi baieti scrieti si voi aici ca sa ne dati sfaturi ca nu are cine sa stie mai multe despre voi! si mie imi place de un baiat si cred ca si lui de mine dar nu prea vb pentru ca ne e frica sa spunem vreo prostie si ne intimidam

| lylyana99 a răspuns:

Ajutati-ma va rog imi place de ellove struck inca de la grdi si acum am 11 ani! deci... ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne deci si eu am probleme din astea baietii sunt porcirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eeu o problma: imi place de un baiat.nu stiu daca si el ma place.prima oara cand eu nu il placam. el se tot uita la mine.si de obicei in ochii mei.si acum mie imi place de el...si lui nu stiu daca ii mai place ca nu se mai uita cum se uita inainte dar tot ma baga in seama.a.si imi e cam frica sa vrobesc eu cu el...big grin.ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in siuatia ta mie imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar vb ta cand nu il placea ma privea si din astea si acum ca il plac...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu nici eu, am aceiasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe semne...
1) dintre 12 fete te alege pe tine sa stai cu el si cu inca un baiat
2) isi uita mereu cartile acasa(pretext pentru a sta mai aproape de tine0
3) te pune pe tine sa-i faci desenele la desen sau... sa faci alceva pentru el
4) iti cere mereu tema si te intreaba diferite cuvinte doar pentru a te auzi...
5)iti spune secretele lui...
6) sta doar in preajma ta
7) priveste mult si insistent...
etc. sunt multe semne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in siuatia ta mie imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar vb ta cand nu il placea ma privea si din astea si acum ca il plac...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am j eu o problema.imi place ff tare de un baiat de la mine din cls. j eu nu stiu ce sa fac.adica cum imi dau seama daca ma place.pentru ca intr. o zi eram la fumat si m. a luat de gat, m. a dus intr. un loc unde numai era nimeni si a inceput sa ma sarute. j chestii din astea. dar in pauze si in tot timpul liber le i. a in brate si pe celelante fete din cls. j nu stiu ce sa mai cred. oare ma place?thinking sau m. a sarutat doar sa vada cum reactionez dupa.niste sfaturi va rog fff mult pentru ca nu stiu ce sa mai fac deoarece tin ff mult la el. j eu cand il vad ca se i, a de altele plec din fata lui pentru ca imi face mai mult raucryingce credeti ca e bine sa fac.sa.i spun ca tin la el? atunci dc m-a sarutat?sadpls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

se uita la tine frumos, zambeste este fericit si are lumnite in ochi cand te vede daca il placi uitate si tu la el zambeste-i chesti din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat?! pai daca se poarta asa si cu fetele celelalte eu spun sa nu la saraturi sau imbratisari daca ii dai inpresia ca sunteti doar amici va veni el la tine, si nu ii spune ca il placi va crede ca esti inebunita dupa el. incearca o sa vezi ca o sa mearga big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi dau seama ca un baiat ma place?
dati pe mesul meu raspusu la angela.marya23

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat.si sunt cu el...si anul trecut am fost impreuna dar ne-am despartzit, prietenele mele imi spun sa ma despart de el pentru ca numa isi bate joc de mine, dar nu stiu, adika...acum ma ia in brate, ma saruta, este foarte gelos daca se da cineva la mine, dar prietenele mele imi spun ca isi bate joc de mine, oare ce sa cred?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa crezi ce iti spune inima :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog imi place de un baiat mult, dar cand mie nu imi placea de el, el parea asa interesat de mine iar acum ca imi place nu prea mai pare asa interesat ce sa fac va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place rau de un baiat! vine cate o data la mine in clasa dar nu vb, in vacanta venea pe la mine mereu si imi zambea si ne jucam, imi vb frum...in fine. el nu vrea sa-mi spuna ca ma place. oare asteapta sa fac eu primul pas?/cer ajutor sunt disperata:-
):-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog imi place de un baiat mult, dar cand mie nu imi placea de el, el parea asa interesat de mine iar acum ca imi place nu prea mai pare asa interesat ce sa fac va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti dai seama daca un baiat te place ca iti pune porecle si se poarta mai diferit cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut un baiat care nu stiu se da drept un macho un durr unn de fapt ce nu e el asa mii se pare cand is in preajma luiipuppy dog eyes Chair daca prietena mea spune ca in rest nu prea e asaFaza e ca cred ca incepe sa`mi placa de el! el sa da la minee si m-a intrebat daca vreau sa fiu cuu elll:X Ass vreaa Chiar ass vrea numaii ca mi se pare ca e genul care see da la toate fetele...si intr-un fell mi-ar fi parca ceva sa zicc DA si ceva sa zic Nu:O3
Voi ce ati face in locul meu? Pentruca asa am mai pierdut un baiat pe care il iubeam!sad Imi spuneti va rog orice raspuns care mi-ar fi de ajutor?