| ghitescu90 a întrebat:

Cum pot sa nu ma mai gandesc la fosta mea prietena? Am avut 1 an si 2 luni impreuna, a fost prima mea prietena si a fost minunat impreuna, desi la inceput a fost putin greu pentru ca se purta rece cu mine, am reusit sa transformam relatia in ceva foarte romantic si ne-am sustinut unul pe celalalt faceam foarte multe impreuna, ne ajutam la scoala, ne ajutam sa ne lasam de anumite vicii. Dar intr-un final in ultimele 2 luni am inceput sa ne certam mai tot timpul si recunosc ca am fost cam posesiv si gelos(a fost reciproca chestia asta, dar din partea mea a fost mai intens), iar cand am hotarat sa fac o schimbare radicala, s-a despartit de mine si acum este cu un alt baiat. si ce ma doare cel mai tare e ca ea a trecut peste de parca nimic nu a contat, de parca ar fi fost o relatie oarecare de adolescent(avem 16 ani, poate un om mai in varsta ar zice ca e iubire copilareasca, da este, dar eu cel putin am iubit-o din tot sufletul, d-asta am asteptam pana la varsta asta sa am o prietena).
Stiu ca am gresit dar nu cred ca meritam asa ceva, nu am abuzat niciodata de ea si nu am avut vreo intentie rea, chiar am iubit-o.
As dori niste sfaturi din partea voastra, cum sa trec peste si sa nu ma mai gandesc intr-una la ea, pentru ca mai mult imi fac rau.

Răspuns Câştigător
| jamal000 a răspuns:

Ca sa poti trece mai usor peste asta cel mai simplu e sa iti canalizezi atentia spre o alta fata cu care sa incepi sa te cunosti si vei vedea ca treptat te vei simti mai bine!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cat a trecut de atunci? Cu timpul, va trece tot. Normal ca n-ai sa o uiti niciodata, este prima ta iubire. Dar cu timpul nu te va mai durea.
Eu zic sa iesi, sa citesti, sa-ti ocupi timpul cu altceva si sa nu te mai gandesti la ea. Normal, iti va fi greu la inceput...
Pe viitor, lasa deoparte geloziile si posesivitatea.

| ghitescu90 explică (pentru Crisu):

3 saptamani. am gresit si sunt constient, macar stiu ce trebuie si ce nu tebuie sa mai fac. multumesc de sfaturi.

| neutrino a răspuns:

Fata a cochetat cu tine, dar de placut nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o sa-mi dezvolt raspunsul, o sa spun doar atat: cui pe cui se scoate! O iubire se uita prin aparitia altei iubiri.

| Vektor a răspuns:

Treci peste. fetele vin si pleaca happy

| Hace a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu diverse activitati. Acum ca a venit vacanta sunt o gramada de lucruri de facut, iar intre timp poate mai uiti un pic de ea si iti faci o alta prietena.