| Bitzii~Bitzii a întrebat:

Cum pot sa uit o persoana la care am ținut foarte mult? Help! ofer fundita...straight face

Răspuns Câştigător
| alone a răspuns:

Pentru o inima ranita cel mai bun tratament e timpul sau mai poti sa recurgi la o alta varianta cui p cui s scoate sti cum se spune depinde doar de tine

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu prea exista un tratament pentru.asta,bine ar fi sa fi existat... daca vrei sa uiti pe cineva, incearca sa nu te mai gandesti la el./ea, sa accepti realitatea si sa mergi mai departe; sa lasi persoana respectiva in trecut si eventual sa iti refaci viata cu altcineva.
Timpul le rezolva pe toate, intre timp e bine sa faci diferite activitati sa nu te gandesti la acea persoana si timpul vindeca ranile, e foarte greu sa uiti o persoana la care ai tinut mult, insa cu incredere in tine si vointa, poti reusi.winking

| StropiDeDor a răspuns:

Nu o sa il/o uiti niciodata! pe parcursul timpului amintirea va scadea din intensitate, dar daca a fost iubire, va ramane pentru restul vietii in sulfetul si mintea ta! o spun pentru ca stiu cum e.
au trecut 2 ani si simt ca inca il iubesc! doar ca acum amintirea lui imi provoaca o stare de bine si nu ma mai face sa plang, cum era inainte!

| lavynika a răspuns:

Din pacate este destul de dificil.Sa o iau cu inceputul.Plangi cat poti de mult daca iti vine pentru ca te descarci. Dupa care ia toate lucrurile care iti amintesc de el\ea(nu ai specificat ce estibig grin) si pune-le undeva pentru a nu le mai vedea.NU le arunca pentru ca s-ar putea sa-ti fie dor de ele.Iesi afara cat mai mult cu prietenii, cunoashte alti baieti\fete, filtreaza.Nu te razbuna pe mancare sau somn, adica sa nu mai dormi sau sa nu mai manaci din cauza asta.Nu asculta macar o perioada mel triste si cheama un prieten sa doarma cu tine noaptea ca sa ai ce face si sa nu te mai gandesti.Succes:*

| LittleDreamer a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi hotarat/a ca vrei sa il/o uiti. Poti sa incepi sa ii cauti toate defectele, chiar sa ii rogi pe prietenii tai sa te ajute si vei vedea ca iti va fi aproape scarba de cel/cea pe care vrei sa il/o uiti. Apuca-te sa faci ceva ce iti place si iti poate umple timpul liber.La inceput va fi destul de greu sa nu te gandesti la acea persoana, dar cu timpul vei vedea ca timpul va sterge tot.Gandeste-te:In lume sunt multi si multe!