| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de o sarcina nedorita, exceptand chiuretajul? nume, preturi. multumesc.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E ilegal sa faci intrerupere de sarcina, altfel decat asistata de medicul ginecolog. Iar de sarcina nu scapi, ca nu e matreata, e vorba despre un copilas, un suflet adevarat nu o carpa.
In plus, sa stii ca daca iti provoci singura avort ai cam 45% sanse sa mori, 45% sanse sa faci complicatii care sa te mutileze definitiv si cam 10% sanse sa scapi cat de cat intreaga.

| elyssa20 a răspuns:

Foarte bun exemplu rozalia, fata draga gandeste-te de 1000 de ori inainte de a face un avort. e mare pacat sa omori un sufletel nevinovat doar pentru ca tu nu ai avut grija sa nu se intample asta.

| rozalia25 a răspuns:

Http://www.avort.ro/marturii.php sau http://iwka.files.wordpress.com/2008/09/abortion_22_weeks01.jpg. Oricum ai face tot chiuretaj este, si oricum risti sa mori, daca iei ierburi din cauza hemoragiei, daca faci chiuretaj din cauza infectiei.

| bismark65 a răspuns:

Tii copilul si-l vinzi dupa nastere ca o mama responsabila ce te afli unor rromi nomazi sa-l invete o meserie

Răspuns utilizator avertizat
| criss86 a răspuns:

NU POTI SCAPA nenorocito Vai de capu vostru...astea care vor sa avorteze...ar trebui omorate straight face sau sa nu fiu asa dur, duse la un sanatoriubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut sex asta ewinking
Chiuretajul e sg solutie.
Bafta. trebuie sa ai mintehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Informeaza-te inainte de a face avorul, pentru ca oricum l-ai face tot asta e. O sa ai mari necazuri dupa, crede-ma! Nu cred ca vrei sa te chinui o viata pentru asta.Stiu ce vorbesc, crede-ma.Cred ca esti disperata si incerci sa gasesti solutii, dar incerca sa gasesti acele solutii in care sa incluzi si copilul.Naste-l,apoi da-l spre adoptie sau lasa-l la cineva la usa, in alt oras.Sau da-mi-l mie ca sunt casatorita si nu am copiii. Daca nu, mergi la Valea Plopului la pr. Tanase si va fi in siguranta. Iar daca nu te primeste sotul sau parintii zi-le ca nu renunti la el/te primesc cu tot cu copil la Valea Plopului/. Orice, orice doar naste-l! Sa ne anunti ce ai facut pana la urma, te rog!

| Complikata a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti atat de desteapta si tu.fok Fata asta vrea sfaturi nu are nevoie sa faca copii sa ii dea spre adoptie desteapto...SARCINA NEDORITA. pana nu patesti si nu te afli in pielea omului nu da sfaturi ca sa te afli in treaba.Cum sa iti dai copilul sa il lasi la o usa. te uiti prea mult la filme. Sunt contraceptii intr-adevar dar se poate intampla pur si simplu din greseala, nu suntem roboti setati/A spus ea ca vrea sa plece de acasa? Ca ar vrea sa creasca copilul cu niste necunoscuti si te-ai oferit tu? fereasca Dumnezeu vorbiti asa ca sa va aflati in treaba unii, ori sincer cred ca ati baut clor, iar desteptu de cristi 86 cu tine nici nu cred ca ar avea cine sa isi bata capul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu de zis, as vrea sa te rog sa te mai gandesti.Eu am gresit mult la viata mea, am avut un nemernic de barbat care nu ma lasa nici macar 3 zile dupa un avort si ramaneam ca iepuroaica.Imi zicea ca nu-s probleme, il,, fac marinar,,. Am gresit 8 ani dupa care m-am desteptat si l-am lasat, dar iti spun ca regretele si mustrarile de constiinta care le am si acum sunt groaznice.Am un baiat de 14 ani, dar langa el ar mai fi crescut macar inca unul.Sunt o nemernica, stiu de aceea te rog nu face si tu greseala mea, nu ai sa fii capabila sa treci peste asta.Glasurile copiilor care ar fi vrut sa traiasca ma urmaresc inca, strigatele lor de durere.Ai vazut, te tai la un deget si te doare, dar ei, mititeii, ce vina au sa fie ucisi de inconstientii care ar trebui sa le dea viatas, sa-i protejeze si sa-i mangaie.NU O FACE, te rog.